Yusuf Günay: Bizim periyodumuz hiç Fenerbahçe mağlubiyeti görmedi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Lider Yardımcısı Yusuf Günay, statta yapılan divan heyeti toplantısında konuştu.

2018 yılının ocak ayında devraldıkları bayrağı devretme günlerinin geldiğini belirten Günay, şunları söylemiş oldu:

• Vedalar güç. Bizim için için duygusal bir müddetç yaşıyoruz. Ben de son günlerde bu yoğunluğu derinden hissettim. Galatasaray’a veda etmiyoruz, büyük hizmet etmenin onuru, gurur ve erdemini yaşıyoruz. Bundan daha sonraki süreçte tahminen bakılırsav almayacağız ancak kalbimiz her vakit olduğu üzere Galatasaray ile birlikte atacak. Her vakit Galatasaray’a hizmete etmeyi sürdüreceğiz.
  • Galatasaray lider yardımcılığını sürdürdüğüm 3 yıl içerisinde kimsenin kalbini kırmamaya itina gösterdim. Kulübü daha âlâ yarınlara ulaştırabilmek için var gücümüzle çalıştık. Bütün grup arkadaşlarımızla haftanın her günü kulübe geldik. Hafta sonları yarışmacı gruplarımızı yalnız bırakmamak ismine koşturduk. Gelir arttırıcı çalışmalara pandeminin de yaptığı baskıyla fazlaca fazla yoğunluk verdik.
  • Stadımızda bir güneş santrali olacak. Bu ay sonundan evvel inşaatı başlayacak. Bütün yasal müsaadeler tamamlandı. Dünyanın en büyük güneş gücü santrali stadımızın çatısında yapılacak. Statta tüketilen elektriğin yüzde 60’dan fazlası buradan karşılanacak. Bir oburu de FIBA Emeklilikle, Galatasaray Kişisel Emeklilik işbirliği yaptı. Kulübümüze sürdürülebilir gelir kapısı açmış oluyor.
  • Bunların özeti, 2018 yılında ocak ayında aldığımız bütün gösterge sayılar bugün daha yeterli bir noktadadır. Biz daha düzgün bir Galatasaray’ı devretmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Başta Fatih Terim hocamız olmak üzere bütün antrenör, teknik takım, atletlerimiz hepsine teşekkür ediyoruz. hiç bir vakit kulübünün çalışanlarının maaşlarını bir gün geciktirmedik. Buna ihtimam gösterdik.
  • Burada bir parantez de liderimiz Mustafa Cengiz’e açmak istiyorum. Sahiden gecesini gündüzüne katarak Galatasaray için epeyce çalıştı. Yakalandığı hayati hastalığa karşın Galatasaray ile yatıp, kalktı. En sıkıntı anında bile Galatasaray lisanından düşmedi. Sabah 4’lere kadar bankalarda, yüzde 1’lik komite için başka kulüplerden daha fazla fayda için uğraş sarf ettiğinin şahsen şahidiyiz. Ben de Galatasaray’a katkıları için Mustafa Cengiz’e teşekkür ediyorum.
  • Bizim periyodumuz hiç Fenerbahçe mağlubiyeti görmedi. Bizim için en büyük memnunluk. Hatta son iki maçı galip gelmenin de büyük memnunluk ve huzurunu yaşıyoruz. Bütün lider adaylarına muvaffakiyetler diliyorum.