Yıldırım: “GTO sorunun değil tahlilin parçasıdır”

mahkum

New member
Lider Yıldırım, “GTO sorunun değil tahlilin parçasıdır” diyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Üyelerimizin ticari faaliyetlerini yürütürken karşılaştıkları manileri aşmalarına yardımcı olmak her vakit birinci olarakliğimiz. Üyelerimizin ve kentimizin sorun ve gereksinimleri için sesimizi olabildiğince kuvvetli çıkarıyor, tahlil üretiyor ve yetkililere iletiyoruz. Aldığımız her olumlu sonuç da tüm ekonomik aktiviteye katkı sunuyor.”

Gaziantep-Bağdat direkt uçuşları başlıyor

“Dış ticarette ulaşılabilir olmak hayli önemli” diyen Tuncay Yıldırım 1 Mayıs’ta başlayacak AnadoluJet Gaziantep-Bağdat direkt uçuşları ile ilgili şunları tabir etti:“Gaziantep üzere bir ihracat kentinin pazarlara ulaşım zorluğu yaşaması var olan potansiyelini kullanımına ve de rekabet avantajını kaybetmesine niye olacaktır. O niçinle her fırsatta Gaziantep’ten yurtdışına olan direkt uçuş sayısının artması istikametinde çalışmalar yapıyoruz. Olması gereken direkt uçuş rotalarından birisi de hiç elbet en büyük ihracat pazarımız Irak olmalı. Bu mevzudaki talebimizi son olarak geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Fatma Şahin ile Türk Hava Yollarına yaptığımız ziyarette de lisana getirdik ve olumlu sonuç aldık. Gaziantep-Bağdat seferleri 1 Mayıs’tan itibaren başlıyor. Bu hususta dayanaklarını bizden esirgemeyen her vakit iş dünyasının yanında olan Valimiz ve Belediye Liderimize da ayrıyeten teşekkür ediyorum.”

Şeker krizi için adım atılması sevindirici

Lider Yıldırım GTO’nun geçtiğimiz günlerde lisana getirdiği şeker krizinin tahlili için Ticaret Bakanlığının adım atıldığını açıklamasının memnuniyet verici olduğu belirtti. Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde mamüllerinde şeker kullanan endüstriciler ve besin toptancılarının şekere ulaşamadıklarını ve artan şeker meblağlarından ötürü sıkıntı durumda olduklarını belirterek artan maliyetin enflasyonist bir baskı yaratmaması için Türkiye Şeker Fabrikalarının üreticiye takviye olması davetinde bulunmuştuk. Bugün ticaret Bakanlığımızın şekerde adil rekabeti bozan faaliyetleri önlemek için şeker fabrikaları nezdinde incelemeler başlattıklarını açıklamasında bulundu. Bakanlığımıza tacir, esnaf ve tüketiciyi müdafaaya yönelik alacağı önlemlerden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.Yıldırım kelamlarını “Gaziantep Ticaret Odası olarak her vakit üyemizin ve kentimizin en kuvvetli sesi olmaya, sorunun değil tahlilin kesimi olmaya devam edeceğiz” diye bitirdi.

Hibya Haber Ajansı