Volkan Demirel’in Aykut Kocaman kelamları gündem oldu… ‘Ben size söylemiştim’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Volkan Demirel’in, yayıncı kuruluşta Karagümrük – Başakşehir maçı daha sonrası bakılırsavi bırakan Aykut Kocaman ile ilgili kelamları gündem oldu.

Fenerbahçe’nin efsane kalecisi ve yayıncı kuruluşun yorumcusu Volkan Demirel’in dün akşam maçtan daha sonra yaptığı açıklamalar gündem oldu. Volkan Demirel iddiasında tam isabet sağlarken, kelamları herkesi şaşırttı.

İstanbul derbisinde Fatih Karagümrük Atatürk Olimpiyat Stadı’nda konuk ettiği Medipol Başakşehir’i 3-1 yendi. Maça fırtına üzere giren kırmızı-siyahlı ekip, Bertolacci (2) ve Balkovec’in golleriyle birinci yarıyı 3-0 önde tamamladı. 84. dakikada Daniel Aleksic’in golü, Başakşehir için teselli olmaktan öteye gidemedi. Turuncu-lacivertli ekip ligdeki son 8 maçında 6. hezimetini alırken, makus gidişini sürdürdü.

‘MAÇ ÖNCESİ aslına bakarsan RAHAT OLMADIĞINI HİSSETTİM’

Maç daha sonrası teknik yönetici Aykut Kocaman idareye istifasını sunacağını söylemiş oldu. Volkan Demirel’in senelerca bir arada çalıştığı tecrübeli teknik adamın aldığı kararla ilgili yorumları hayli konuşuldu. Aykut Kocaman’ı epeyce uygun tanıdığını tabir eden Demirel şu biçimde devam etti: “Çok hürmet duyduğum ve sevdiğim insan. birlikte yürüdük, zorlukları birlikte aştık. Aykut Hoca’nın aslına bakarsanız maç öncesi konuşmalarından rahat olmadığını hissettim.”

‘BEN SİZE DİREKT SÖYLEDİM’

”Aykut Hoca’nın bir lafı var; “Ben kimi vakit koklarım” der. Onun kokladığı ve burnuna güzel kokuların gelmediği ortamda, maç sonunda röportaja çıktığında ben direkt size kıyafetinden, elbisesinden Aykut Hoca’nın bıraktığını söylemiş oldum. Aykut Hoca’nın rahat olmadığı bir ortam var. Çalışmayı istemediğinin göstergesi. 7-8 haftadır maçları izliyoruz, yorumluyoruz, hangi grubun neler yapabileceğini öngorebiliyoruz. Başakşehir’in birinci yarıdaki oyunu, bizim fikirlerimizin fazlaca altındaydı.”

‘BIRAKTIYSA YANLIŞSIZ KARARDIR’

”Futbolcuların performans odaklı olmadıklarını gördük. Benim fikrim Aykut Hoca bıraktıysa gerçek karardır. Rahatsız olduğu o kokuyu almıştır. İnşallah hem kendisi birebir vakitte Başakşehir için iyisi olur.”