Volkan Demirel: Hoşunuza gitmeyebilir fakat uzun vadede…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
aHatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Başakşehir ile 3-3 birliktee kaldıkları maçtan daha sonra açıklamalar yaptı.

Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında konuk ettiği Medipol Başakşehir ile 3-3 birliktee kalan Atakaş Hatayspor’da teknik yönetici Volkan Demirel, maçta oyuncularının epeyce âlâ çaba sergilediğini söylemiş oldu.

Demirel, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, iki kadronun 3’er gol bulduğu hoş bir akşam olduğunu belirtti. Hem ligde tıpkı vakitte Avrupa Kupası’nda en az gol yiyen gruba karşı oynadıklarını söz eden Demirel, şöyleki konuştu:

“Maçın 3-3 bitmesine karşın ben oyundan, ekipten, ekibin verdiği tepkiden her şeyden çok mutluyum. Kimi maçları kaybedebiliriz, puan kaybedebiliriz lakin bugün de bence yarı vadede kazandığımız gün oldu. Ben tüm ekibi tebrik ediyorum.”

“ÜSTÜNE KOYA KOYA GİDEN BİR TAKIMIZ”

Demirel, Bertuğ Özgür Yıldırım’ın son senelerda Türk futbolunun yetiştirdiği en düzgün futbolcularından biri olacağına inandığını kaydetti.

Takımından memnuniyetini lisana getiren Volkan Demirel, “Takımın gelişmeninden, durumundan, performansından epey mutluyum. Üstüne koya koya giden bir ekip var. Bir maçımız kaldı, bu maçı da en âlâ biçimde oynayarak artık ulusal ekip ortasına gireceğiz. Dünya Kupası var. Orada da lige en uygun biçimde hazırlanacağız.” diye konuştu.

Demirel, Hatay’da olmaktan dolayı epey keyifli olduğunu belirterek, tüm Hataylıları maçlarına gelerek kadrolarına dayanak vermeye davet etti.

“BELKİ HOŞUNUZA GİTMEYEBİLİR AMA…”

Uzun vadede Hatayspor’un en güzel yerlere geleceğine inandığını aktaran Volkan Demirel, “Hatayspor bu sene ligi tahminen beklenenin biraz altında lakin ilerleyen yıllarde inşallah daima birlikte daha düzgün yerlere geleceğini ben hedefliyorum. Maksat koydum kendime kısa vadede oyun, nizam tahminen hoşunuza gitmeyebilir fakat uzun vadede Hatay’ın gelişmesi için hem saha kaidelerinde hem saha dışı kaidelerinde elimden geleni yapacağım.” dedi.

(AA)