Volkan Demirel: Gruba da söylemiş oldum…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Hatayspor’un yeni teknik yöneticisi Volkan Demirel, düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada “Takıma da söylemiş oldum; birinci 6 haftayı herkes başından atsın” dedi.

Spor Toto Üstün Lig’in son sırasındaki Atakaş Hatayspor’un yeni teknik yöneticisi Volkan Demirel, kulüp yöneticileriyle Yeni Hatay Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, kendisine teknik yöneticilik bakılırsavi verildiği için teşekkür etti.

Hatay’daki insanların kendisine davranışı ve yaklaşımından onur duyduğunu anlatan Demirel, “Buraya grupla geldik. Uzun vakittir burada yaşıyormuşuz üzere. Bize olan his, sinerji bizi hayli memnun etti. Hatayspor hakkında bilgimiz vardı. Araştırmıştık, analizimizi yapmıştık. Buradaki ortamı, insanları görür görmez daha da hakikat yerde olduğumuzu, gerçek karar verdiğimizi anladık. İnşallah hem biz hem kulüp birebir vakitte Türk futbolu ismine hoş bir müddetç olacak. Yapabileceklerimizi biliyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla yapabileceklerimiz doğrultusunda grup arkadaşlarımızla birlikte çalışarak üste gerçek emin adımlarla ilerleyeceğiz inşallah” tabirlerini kullandı.

“İlk 6 haftayı herkes başından atsın”

Volkan Demirel, Hatay’a başarılı olmak için geldiklerini vurgulayarak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Taraftarlarla daima bir arada olunca yolumuz daha kısalacak ve güzelleşecektir. Birinci maçtan itibaren deplasman dahil, gelebilen 7’den 70’e ablalarımız, kız kardeşlerimiz, amcalarımız, ağabeylerimiz, dedelerimiz herkesi stadımıza bekliyoruz. Taraftarla bağı kurarsak, birlikte üzülüp birlikte sevinirsek her maçı kazanırız diye tez etmiyorum lakin her maçı kazanmak için elimden geldiğince uğraş edeceğimizin kelamını verebilirim. Gruba da söylemiş oldum; birinci 6 haftayı herkes başından atsın. Bundan daha sonra beyaz sayfayla birlikte, grubu en âlâ biçimde oynatarak, Birinci olarak tahminen oyun olarak hoşunuza gitmeyebilir lakin skor olarak her vakit sonuç almaya odaklı bir grup olacak. Alanda en azından çaba eden, omuz omuza girdiğinde yıkılmayan kadroyla birinci maçımızdan itibaren uğraşımızı edeceğiz. Ekip şu an fazlaca memnun. Herkes çalışıyor. Ulusal grup ortası da çalışma fırsatı açısından yeterli oldu. Tüm gayemiz Sivasspor maçını kazanarak buraya gelmek.”

“Zorlu lakin aşılabilecek bir müddetç var”

Volkan Demirel, oyuncularla ilgili bir soru üzerine, şahıs şahıs konuşmayı gerçek bulmadığını anlatarak, “Burada kuvvetli fakat aşılabilecek bir müddetç var. Ekip olarak bakıyorum. Her futbolcu benim için değerli. Her futbolcu oynayabilecek. Tahminen bakacaksınız 5-6 hafta oynayamayan genç bir oyuncu, daha sonrasında birinci 11 oynayabilecek. En pahalı sayılan oyuncu, plan doğrultusunda o maça uygun değilse oturtulabilecek. Yeni transferlerden kimilerinin sakatlık sorunu var. Önümüzde 1 hafta var. Maça kadar hazır olurlarsa yaralanmak isteriz. Kevin Soni ameliyat oldu. Kendisi de Dünya Kupası’na yetişmek istiyor. 2 ya da 2,5 ay üzere bir müddetye gereksinimi var” diye konuştu.

“Kilo alacağım diye korkuyorum”

İlk kere İstanbul haricinde olacağının belirtilmesi üzerine Demirel, şunları kaydetti:

“Evet birinci kere İstanbul’dan uzak kaldım ancak burada o denli bir şey hissetmiyorum zira beni her nazarann konutuna davet etmek istiyor. Her bakılırsan yemek yemek istiyor. Ben de kilo alacağım diye korkuyorum. Her ortamda bana akraba sıcaklığını hissettiriyorlar. Burada olmaktan hayli memnunum. Hatayspor’daki takım yapısı, dışarıdan bakıldığında sizler için yetersiz gelebilir ancak ben futbola bu biçimde bakmıyorum. Ayrıntılar var. Bende 2 göz var, takımımla birlikte 16 göze sahibiz. 16’ımızda buraya gelirken bize uygun bir ekip olduğunu, oyun planımızın işleyebileceği bir ekip olduğunu gördük.”

(AA)