Victor Nelsson: Birinci maksadımız kümeden çıkmak

Atletizm

Global Mod
Global Mod
2022 FIFA Dünya Kupası’nda Danimarka Ulusal Takımı’yla çaba edecek Galatasaraylı futbolcu Victor Nelsson, sarı-kırmızılı taraftarların Katar’a gelirken kendisini uğurlamasından dolayı epey hoş hisler hissettiğini söylemiş oldu.

Nelsson, Katar’ın konut sahipliği yapacağı turnuvadaki birinci maçında 22 Kasım Salı günü Tunus ile karşılaşacak Danimarka’nın gerçekleştireceği idmandan evvel AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“G.SARAY TARAFTARI KARŞILADI VE UĞURLADI”

Milli ekip kafilesiyle Katar’a gelmedilk evvel sarı-kırmızılı taraftarların Danimarka’da kendisi için yaptığı uğurlama merasimiyle ilgili konuşan 24 yaşındaki stoper, “Kendimi inanılmaz keyifli hissettim. Danimarka’ya geldiğimde beni karşıladılar. Dünya Kupası için Katar’a gelirken de epey güzel uğurladılar. Çok hoş hisler yaşadım. Bu, benim için fazlaca manalıydı.” tabirlerini kullandı.

2022 FIFA Dünya Kupası’nda forma giyeceği için heyecanlı olduğunu lisana getiren Victor Nelsson, “Turnuvaya başlamak için hazırım. Süratli ve kuvvetli hissediyorum. Birinci maçı oynamak için hazır olduğumuzu düşünüyorum.” diye konuştu.

Son şampiyon Fransa, Avustralya ve Tunus ile karşılaşacakları D Grubu’ndaki son 16 tipi talihlerini da pahalandıran Nelsson, “Dünya Kupası’nda en yeterli ekipler uğraş ediyor. Son 16 çeşidine yükselmemiz gerekiyor. Birinci amacımız kümeden çıkmak. Bu güç olacak zira turnuvada fazlaca kuvvetli kadrolar var. Fakat bunu başarmak istiyoruz.” halinde görüş belirtti. (AA)