Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar-Yaz yarış dönemi başladı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar – Yaz yarış döneminin startı, bugün 10 şartı bir programla verildi. Dönemin birinci yarışını Barış Kurdu’nun jokeyliğini yaptığı Tivoli isimli safkan kazandı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar-Yaz yarış döneminde 93 yarış gününde, 468’i çim ve 292’si sentetik olmak üzere toplamda 760 koşuda safkanlar birincilik için çaba edecek. Yarışlar; Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında; Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yapılacak.

Dönemin birinci yarışında Barış Kurdu’nun jokeyliğini üstlendiği Tivoli isimli safkan birinci oldu. Yarışın akabinde jokey Barış Kurdu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. bu biçimde bir günde birinci yarışı kazanmanın farklı hisler hissettirdiğini lisana getiren Barış Kurdu, “İnşallah bütün at topluluğumuz için kazasız belasız bir dönem olur. bu biçimde farklı bir günde birinci yarışı kazanmak her vakit daha hoş ve farklı hisler hissettiriyor. Seyirci ile daha zevkli geçiyor. Nasıl futbolda izleyicisiz tadı çıkmıyor ise bizim için de birebir şey geçerli” sözlerini kullandı.

SAADETTİN BOYRAZ: İLKBAHAR YAZ DÖNEMİ HER VAKİT HEYECANLI OLUR

Yeni dönemin güzel olması temennisinde bulunan Saadettin Boyraz, “İlkbahar yaz dönemi her vakit heyecanlı olur. Tüm yarışseverlere güzel olsun. Kazasız belasız bir dönem olmasını temenni ediyorum. Her vakit yeni bir umut, yeni bir heyecan oluyor. Yarışseverler de havanın hoş olmasıyla teveccüh gösteriyorlar, ilerleyen günlerde daha da fazla teveccüh göstereceklerini düşünüyorum” dedi.

SÜLEYMAN AKDI: KAZASIZ, BELASIZ YARIŞLAR OLMASINI İSTİYORUM

Kazasız bir dönem dileyen Türk yarışçılığının gelmiş geçmiş en büyük jokeylerinden ‘İmparator’ lakaplı Süleyman Akdı da, “Bugün bizim atçılığımızın bayramı. Dönemin birinci yarışı hoş oldu. Bütün atların ayakları düz bassın. Kazasız belasız yarışlar olmasını istiyorum. İnşallah bu dönem epey hoş yarışlar nasip etsin. Covid-19’dan da kurtulmuş olalım. Zira bizim atçılığımızı sıradan geri götürdü. İnşallah bundan daha sonra olmaz. Yarışseverler olmadan bu işin tadı yok. Yarışsever bu işi güzelleştiriyor. Jokey de daha motive olur. Yarışseverler bizim her şeyimiz” biçiminde konuştu.

GÜLNUR GÜLERCE: DÖNEMİMİZİN AÇILIŞINI KUTLUYORUZ

İlkbahar – yaz yarış döneminin başlamasından dolayı heyecanlı olduklarını lisana getiren Türkiye Jokey Kulübü İdare Şurası Üyesi Gülnur Gülerce, “Bugün ilkbahar-yaz dönemimizin açılışını kutluyoruz. Tüm atlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. 26 Haziran 2022 Pazar günü Gazi Koşusu’nu pandemi daha sonrası tüm yarışseverlerle bir arada burada izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.