VakıfBank Spor Kulübü’nden Saraybosna Voleybol Okulu’na üst seviye ziyaret

Atletizm

Global Mod
Global Mod
VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih, VakıfBank Spor Kulübü’nün, Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde açtığı voleybol okulunu ziyaret ederek gençlerle bir ortaya geldi. Üstünsalih açıklamasında “Burada hepiniz, VakıfBank ailesinin değerli üyelerisiniz ve VakıfBank Spor Kulübü sizin konutunuz. İnanıyorum ki sizler de başta aileniz olmak üzere antrenörlerinizin emeğini boşa çıkarmayacak Türkiye’yi de, Bosna Hersek’i de, VakıfBank’ı da gururlandıracaksınız” dedi.

3 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası ve 4 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuyla ‘Türkiye’nin memleketler arası alanda en epeyce kupa kazanan takımı’ olan VakıfBank Spor Kulübü’nün, Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde açtığı Voleybol Okulu, VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih mesken sahipliğinde VakıfBank’ın üst seviye yöneticilerini ağırladı.

Üstünsalih, Saraybosna Voleybol Okulu’nda atletlerle ve antrenörlerle bir ortaya gelirken öğrenci ailelerinin de mutluluklarına ortak oldu.

“VakıfBank Spor Kulübü sizin eviniz”

Ziyarette öğrencilere seslenen Üstünsalih, Saraybosna Voleybol Okulu’nun VakıfBank ailesinin bir kesimi olduğuna değinirken, “Burada hepiniz, VakıfBank ailesinin değerli üyelerisiniz ve VakıfBank Spor Kulübü sizin meskeniniz. İnanıyorum ki sizler de başta aileniz olmak üzere antrenörlerinizin emeğini boşa çıkarmayacak Türkiye’yi de, Bosna Hersek’i de, VakıfBank’ı da gururlandıracaksınız. Bugüne kadar buradaki çalışmalarımızdan aldığımız sonuçları, altyapımıza kazandırdığımız 6 kızımızdan duyduğumuz memnuniyeti düşününce, açtığımız bu voleybol okulunun ne kadar hakikat bir yatırım olduğu bir defa daha ortaya çıkıyor” tabirlerini kullandı.

Toplam 8 voleybol okulu

VakıfBank’ın Saraybosna ile birlikte üçü İstanbul, ikisi Ankara, biri İzmir ve biri Bursa’da olmak üzere toplam 8 voleybol okulu bulunuyor. VakıfBank Voleybol Okulları’nda atlet adayları, alanında uzman ve deneyimli antrenörlerden eğitim alıyor. Kâfi devamlılık ve disiplini gösteren öğrencilere iştirak sertifikası verilirken, temel voleybol eğitimi alan adaylar içinden kâfi görülenler VakıfBank altyapı gruplarına dâhil ediliyor.