Ulusal atlet Fatma Uruk’un paylaşımlarına Lider Şahin Özen’den karşılık geldi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Dünya rekortmeni hür dalışçı Fatma Uruk’un şahsi twitter hesabından ortaya attığı savların akabinde Türkiye Su Sporları Federasyonu Lideri Prof.Dr.Şahin İtina Sözcü’ye özel açıklamalarda bulundu. Ulusal Kadro kampında yaşananları anlatan İhtimam, ”Bu kriz şampiyonaya 1 gün kala Ulusal Grup’ya yapılan bir suikasttir” dedi.

Türkiye Su Sporları Federasyonu Lideri Prof. Dr. Şahin İhtimam, dünya rekortmeni hür dalışçı Fatma Uruk’un toplumsal medya hesabından ortaya attığı tezlere SÖZCÜ aracılığıyla karşılık verdi. Ulusal sportmen Fatma Uruk’un kampta ruhsal şiddete maruz kaldığını açıklamasının akabinde Sözcü Gazetesi’nden Ümit Genç’e konuşan TSSF Lideri Şahin İtina değerli açıklamalarda bulundu.

‘MİLLİ GRUP FORMASINI BİLE HALA ALMAMIŞ’

Antalya’daki kampa dün akşam katıldığını belirten Lider Şahin İhtimam, 1 haftadır kampta bir huzursuzluk olduğunu, ulusal sportmen Fatma Uruk’un şikayetleri olduğunu ve öbür atletlerle bir ortaya gelmediğini belirtti. Hem ekiple birebir vakitte kendisiyle bir toplantı yapmak istediğini lakin talebinin reddedildiğini söyleyen lider İtina şu sözleri kullandı;

”Ben dün akşamdan beri kendisiyle görüşmek için hem haber gönderdim tıpkı vakitte telefonla şahsen aradım. Telefonlarıma mutlaka karşılık vermiyor ve bir ortaya gelmek istemediğini iletmiş. Bu şampiyonaya 1 gün kala Ulusal Takım’a yapılan bir suikasttir. Bunun planlı bir tertip olduğunu düşünüyorum. Kendisinin Ulusal Takım’dan ayrılmak istemesiyle alakalı bize ilettiği bir dilekçesi falan da yok. Ulusal Grup formasını bile hala almamış. Antrenörün odasında duruyor forma.”

‘ALKOL FOTOĞRAFINI aslına bakarsan KENDİSİ PAYLAŞMIŞ’

”Biz burada bir beraberlik sağlamaya çalışıyoruz fakat kendisi Ulusal Takım’la birebir yemekte bile bir ortaya gelmekten kaçınıyor. Attığı tweetlerde bahsetmiş olduğu ‘Alkol fotoğraflarını basına servis edin’ söylemi büsbütün uydurma. Kendisi Ulusal Takım’ın kampının olduğu otelin haricinde bir yerde yemek yemiş ve alkol almış. Bunu da kendi toplumsal medya hesabından paylaşmış aslına bakarsan. Ulusal Kadro kampında olan bir atletin bu harekette bulunması sizce hakikat mu? Ben burada yaşanan huzursuzluk ve meselelerle ilgili kulübüne bir rapor yazılmasını istedim. Rapora toplumsal medyada paylaştığı o fotoğrafın da koyulmasını istedim yalnızca. Hepsi bu kadar.”

‘BEN KİMSENİN YAŞANTISINA KARIŞAMAM AMA…’

”Diğer atletlerin hepsini arayarak tek tek sorabilirsiniz. Hiç kimsenin şahsi yaşantısına ya da haklarına karışma üzere bir durumum olamaz. Ben yalnızca Ulusal Ekip kampından sorumluyum ve burada olan sportmenlerin davranışlarına hakim olmak durumundayım. Fatma Uruk kamptan ayrılmayı resmi olarak bildirirse olağan olarak gidebilir. Burada kimseyi zorla tutacak halimiz yok. Kendisi Ulusal Kadro atleti üzere davranmıyor. Toplumsal medyada yaptığı paylaşımlar da büsbütün bizi karalamaya yönelik.”