Türkiye Kupası’da final heyecanı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Mersin’de düzenlenen Bitci Bayanlar Türkiye Kupası final karşılaşması öncesinde basın toplantısı gerçekleştirildi.

Mersin Servet Tazegül Spor Salonunda yarın 15.00’te başlayacak Bitci Bayanlar Türkiye Kupası final müsabakası öncesi Fenerbahçe Safiport ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi başantrenörleri ile kadro kaptanları açıklamalarda bulundu.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Barış Salonunda düzenlenen basın toplantısına Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, TBF İdare Şurası Üyesi Serap Yücesir, TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF yöneticileri ve kulüplerin başantrenörleri ile ekip kaptanları katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Bayan Ligleri Yöneticisi Murat Tümer, “Bitci Bayanlar Türkiye Kupası’nın Mersin’de düzenlenmesinden hepimiz epeyce memnunuz. Turnuva başladığından bu yana birbirinden hoş karşılaşmalar izlettiren kadrolarımıza teşekkür eder, finale kalan gruplarımıza muvaffakiyetler dilerim. Finalde hoş bir çaba daha izleyeceğimize inancım sonsuz. EuroLeague ve EuroCup 4’lü final oynamaya hak kazanan kadrolarımızı da ayrıyeten tebrik ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı ve Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit de her iki gruba muvaffakiyet diledi.

LAPENA: ARTIK TOP OYUNCULARDA

Fenerbahçe Safiport Başantrenörü Víctor Lapena, “Öncelikle Mersin kentine bu tertibe konut sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum. İspanyada Akdeniz kıyısında yaşıyorum ve burası benim konutuma benziyor. 3 yıldır da Fenerbahçe’de vazife yapıyorum ve kendimi konutumda hissediyorum. Türk basketbolu ve Türkiye için en uygununu diliyorum. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi turnuva boyunca hayli yeterli bir gayret sergiledi. Artık de onlarla finalde karşılaşacağız. Kupaya Galatasaray derbisi ile başladık. Çok uygun bir maç izlettirdik. Finalde de epeyce düzgün bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Artık top oyuncularda. Tüm performanslarının azamisini vereceklerdir. Bizler onlara güveniyoruz” diye konuştu.

CANITEZ: HOŞ BİR MAÇ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Fenerbahçe Safiport grup kaptanı Tuğçe Canıtez, “Mersin üzere hoş bir kentte bu kupayı oynamak epeyce keyifli. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi hem ülkemizde tıpkı vakitte Avrupa’nın en bedelli ekiplerinden bir tanesi. Finalde kendi konutlarında oynama avantajları var. Kupanın birinci maçında oynadığımız derbi müsabakasında hoş bir atmosfer oldu. Bu atmosferi bir daha yaşamak istiyoruz. Finalde taraftarlarımız bizi yalnız bırakmayacaktır. Her vakit şampiyonluğu hedefleyen bir grubuz. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum” sözünü kullandı.

AKKAYA: HER İKİ KADRO BAYAN BASKETBOLUNA PAHA KATTI

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Başantrenörü Aziz Akkaya da tüm sporseverleri yarınki finale davet ederek şunları söylemiş oldu:

“Her iki kadro da bayan basketboluna bedel kattılar. Ayrıyeten burada hoş bir tertip var. EuroLeague ve EuroCup’ta savlı iki grup yarın finalde uğraş edecek. Tahminen Supercup’ta da karşı karşıya geleceğiz. Fenerbahçe esaslı bir kulüp lakin ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi de düzgün bir tertip. Bu tertibe daha da bedel katmak için buraya geldim. Kupayı burada bırakmak istiyoruz. Avrupa’da savlı iki kadro. Tüm taraftarlar bu iki grubu izlesin istiyorum.”

TOPUZ: KONUT SAHİBİ OLMAK BÜYÜK BAHT

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kadro kaptanı Esra Ural Topuz, konut sahibi olarak uğraş etmenin kendileri için büyük baht olduğunu kaydetti. Topuz, “Her kulvarda şampiyonluğu hedefledik ve birinci amacımız de kupayı kazanmak. Finalde düzgün basketbol oynamak istiyoruz. Akabinde da Final Four’a daha emin adımlarla gitmek istiyoruz. Seyir zevkinin yüksek olduğu bir maç olmasını dilerim. Âlâ olan kazansın” dedi.