Trabzonspor’un borcu belirtildi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Trabzonspor Divan Başkanlık Şurası Bilgilendirme Toplantısı Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu İdare Şurası Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, idare şurası üyeleri ve divan heyeti üyeleri katıldı.

Trabzonspor borcu 1 milyar 192 milyon 419 bin TL

Trabzonspor Divan Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ongan yapılan çalışmalarla ilgili olarak üyelere bilgilendirmede bulundu. Trabzonspor Denetleme Heyeti Lideri Mahmut Ören ise bordo-mavili kulübün net borcunun 1 milyar 192 milyon 419 bin TL olduğunu deklare etti.

Trabzonspor Divan Başkanlık Heyeti Lideri Ali Sürmen, divan şurası seçimlerinin ertelenmesi oldukçaça konuşulduğunu belirterek, “En son erteleme sebebimiz, organ ve konseyler liderlerimizin talebi üzerine gerçekleşti. İyi olsun demek lazım. 2022 Şubat’ta seçimli genel şuramızı yapacağız. Bu bir muhtaçlık mıydı, tüzük tadilatı yoksa bir talep midir? Bunu tartışmanın manası yok hiç kimse Trabzonspor’dan büyük değil. Hiç kimse Trabzonspor’a yol çizemez, formülde çizemez. şahsi dataları müdafaa kanunu değişti, idare düşüncede üyeler badirede diyorlar ki ben listede ismimi goremiyorum. Bir sürü sıkıntımız var. Aidatını yatırmazsa çıkarılmaktan telaş ediyor bir taraftan ise bildirimi kaideleri oluşmamış. Onun için bunların yapılması lazım” dedi.

Trabzonspor’un vazgeçilmez davalarının şike ve kumpas davası olduğunu hatırlatan Ali Sürmen, “Bu davalar devam ediyor. Dava ile ilgili sizi bilgilendireyim. Gerekçeli sonucu bakılırsaceğiz tabi. Kâfi kanıtınız yok. Öteki türlü elde etme imkanı belirli olmadan niye dinleme ve izleme sonucu verdin. bu biçimde Türkiye’de kimse ceza almaz. Sistem halbuki, operasyonu yürütenlerle karar verenler FETÖ’den yargılanıyormuş. Trabzon’daki davalar ne olacak. FETÖ’cü yargıçların kürsüde oturup verdikleri kararlar ne olacak. Özel kararlar ülkede olmamalı. Bu münasebet ile herkes kendi davasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar taşır. Benim hakkımda soruşturma yapan hakim savcı FETÖ’cü çıktı. Bana verdiğiniz 25 yıl cezayı kaldırın. Ne olacak bu biçimde. O duruşma salonlarında inkar edilen tapeleri sesli olarak dinletildiği vakit orda oturan tutuklu yakınlarının nasıl güldüğünü ben unutmuyorum orada avukat olarak yer alıyordum. Özel karar en tehlikeli şeydir. Trabzonspor hukuk ofisi gerekçeli karar daha sonrası açıklama yapar” tabirlerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu: TFF aldığı karar, yabancı oyuncu planlarımızı önemli bir biçimde değiştirecek

“Limit meselemiz yok”

Ahmet Ağaoğlu, harcama limitleri konusunda yapılan tenkitlere de yanıt vererek şunları söylemiş oldu:

“Bütün gelir ve sarfiyatları kamuoyu ile paylaşmasak bu cins yorumların yapılmasına bir yerde mana vereceğim. Geçen yıl gerçekleşen gelirimiz 446 milyon TL bunun içerisinde sorunlu sürece karşın en büyük geliri sermaye artışından elde ettik. bundan evvelki sermaye artışından 77 milyon gelir elde etmiştik. Ocak ayından gelen artıştan 133 milyon TL gelir elde ettik. Trabzonspor’un Borsa’daki sermayesi 500 milyon TL’ye çıktı. beraberinde TRA Token ismi altında kulüp üyelerinin taraftarlarının satın almış olduğu dijital varlıktan da önemli bir gelir elde ettik. 2.3 milyon adet satış gerçekleştirdik. 40 milyon TL bir gelir elde ettik. Sizlerin de malumu üzere, bir akaryakıt istasyonu işi vardı. Geçtiğimiz idareden devraldığımız lakin önemli dertleri niçiniyle satışını yapamadığımız, onun da satışını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik ve 10 milyon TL bir gelir elde ettik. Bunları üst üste koyduğumuzda 446 milyon TL üzere bir gelir sayısına ulaştık. Bugün itibariyle yaptığımız transferlerden daha sonra limitimizde bizim lehimize kullanmadığımız önemli bir açık vardı. Bu transferler ve önümüzdeki yapılacak transferlerin hepsini karşılayabilecek kaynağa ve limite sahibiz. aslına bakarsan elimiz kolumuz transfer limiti ve banka muahedesi niçiniyle bağlı. İstesek dahi yapamayız. Kurallar el verse bile biz Trabzonspor’un hangi noktalardan geçtiğini biliyoruz. Bu kulüp oyuncularına maaşlarını ödeyemeyen, transfer yasağı yiyen, FIFA’da 30’un üzerinde davası olan bir durumdaydı. tekrar bunları yapmak ne bizim ne bizden daha sonra gelecek idarelerin haddi değildir. Bugüne kadar yapılan ve yapılacak harcamaların tamamı limitlerin içerisinde gerçekleşmiştir ve gerçekleşecektir” açıklamasında bulundu.

“Kesinleşmiş bir şike vardır”

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, 2011 süreciyle ilgili olarak ise, “Ülkede insanların anlamak zorlandığı hala anlamak istemediği bir şey var. Sportif ceza farklıdır, mahkemelerin verdiği ceza farklıdır. Sert girersiniz maçta rakibin ayağını kırarsınız 3-5 maç ceza alırsınız bu sportif cezadır. Sokakta birinin ayağını kırarsınız tahminen 3-5 yıl ceza alırsınız. 2010-2011 yılında sportif kabahat işlenmiştir. Cezası da UEFA tarafınca verilmiştir. Hala merak ediyorlarsa UEFA’nın 2017’de yayınladıkları bültene baksınlar. Hala bulamıyorsalar bende var, ben kendilerine veririm. Bu hususta Trabzonspor’un tartışacak bir şeyi yoktur. Katılaşmış bir şike vardır. Cezası UEFA tarafınca verilmiştir, CAS tarafınca onaylanmıştır, İsviçre Federal mahkemesi tarafınca onaylanmıştır. Bunun ceza kısmını konuşuyorlarsa bu farklı bir şey” diye konuştu.

Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu, Rezerv Lig’e muhtaçlık duyulduğunu fakat Türkiye Futbol Federasyonu’nun uygulamayı planladığı formuyla katılmayacaklarını söylemiş oldu.