Trabzonspor, Siopis ve Denswil için imza merasimi düzenledi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Trabzonspor, Manolis Siopis ve Stefano Denswil için imza merasimi düzenledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Uyum Merkezi’nde, Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu’nun iştirakiyle Manolis Siopis ve Stefano Denswil’e imza merasimi gerçekleştirildi.

‘BAKASETAS YABANCILIK ÇEKMEMİŞ OLDU’

İmza merasiminde konuşan Lider Ahmet Ağaoğlu, “Aramıza en son olarak katılan iki oyuncumuzun imza merasimi için beraberyiz. Sağımda Siopis solumda Denswil. Siopis hiç yabancı gözükmüyor, profilden bakınca burun ve kulak bu toprakların çocuğu üzere. Aslında esasen bu kadroya katılan, bu ekibin forması için ter döken her oyuncu bizden biri, içimizden biri. Onun için evvela her iki oyuncumuza da beğenilen geldin diyorum. İki oyuncuyu da aslına bakarsanız yakından tanıyoruz. Denswil’in Serie A’daki performansı o mevkide olan muhtaçlığımızı giderecek. Ve bu güçlü süreçte, Trabzonspor’un şampiyonluk uğraşı verdiği süreçte bize hayli büyük katkılarda bulunacağına inandığımız bir oyuncu. Onun için yeniden kendisine beğenilen geldin diyoruz. İnşallah bu kiralık süreci önümüzdeki dönem ve takip eden dönemlerde da kulübümüzün oyuncusu olarak devam ettirmek isteğindeyiz. Yani bu yalnızca bir başlangıç diyelim. Siopis aslına bakarsanız Alanyaspor’dan tanıyoruz. Sevdiğimiz, beğendiğimiz, sempatik, güç dolu, grubu için savaşan savaşçı bir oyuncu. Bizim bu süreçte her oyuncuya, her profile büyük muhtaçlığımız var ancak kıymetli olan olağan ki Trabzonspor’un karakterini, Trabzonspor’un yapısını, Trabzonspor’un ideolojisini benimseyen oyuncularla bir arada yola devam etmemiz. Bu manada da kendisine inancımız sonuna kadar var. Güzel oldu aslında Bakasetas da yabancılık çekmemiş oldu. Kendisi de fazlaca sevdiği esasen ulusal kadrodan da arkadaşı ve kaptanı olan Bakasetas ile birlikte Trabzonspor’un şampiyonluk gayretinde ter dökecek. İnşallah onunla da uzun yıllar daima bir arada bu kadronun başarısı için, birlikte omuz omuza ve yan yana çaba edeceğiz” dedi.

‘GÜÇLÜ KARAKTERLİ OYUNCULAR’

Lider Ahmet Ağaoğlu, iki oyuncunun da karakterlerini ve oyun ideolojilerini ortaya koyduklarını belirterek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü,
“Ümit ediyorum ki dönem sonunda da daima birlikte kulübün hak ettiği, topluluğun hak ettiği, taraftarların hak ettiği muvaffakiyetin altına daima bir arada imzamızı atacağız. Kupa değil kupalarla bu dönemi süslemek, bu dönemi taçlandırmak en büyük amacımız. Güç bir dönem geçiyor aslına bakarsanız herkes şimdi bunun farkında. Bilhassa ağır maç trafiklerinden dolayı yaşanan sakatlıklar geniş takımın ehemmiyetini bir defa daha ortaya çıkarıyor. Trabzonspor olarak biz bu uğraşın içerisinde en kuvvetli takıma, en kuvvetli takım olmanın ötesinde en kuvvetli karakterli oyuncularla bu çabanın içerisinde yer alıyoruz. Ümit ediyorum ve inanıyorum ki dönem sonunda da bütün oyuncularımızla birlikte, taraftarımızla, topluluğumuzla birlikte hak ettiğimiz arzuladığımız ve uzun vakittir beklediğimiz muvaffakiyetin altına imzamızı atacağız. Ben tekrar iki arkadaşımıza da iki oyuncumuza da ortamıza güzel geldin diyorum.”

Siopis: “Bu kulübün bir modülü olmaktan mutluyum”

Manois Siopis ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle bu kulübün bir modülü olmaktan dolayı fazlaca memnunum. Liderimize ve hocamıza transfer konusunda ve bana güvendikleri için teşekkür etmek istiyorum. Liderim aslına bakarsanız benden bahsederken beni benden daha düzgün tanıdığını söz etti. Bu dönem kıymetli gayelerimiz var umuyorum daima birlikte bu bütün maksatları birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Denswill: “Bu dönem gayenin şampiyonluk olduğunu biliyoruz”

Stefano Denswil ise, “Ben de aslında emsal hislere, benzeri fikirlere sahibim. Siopis ile tıpkı niyetleri paylaşıyoruz. Yaklaşık bir aydır buradayım ve burada olduğum mühlet boyunca herkes beni konutumda hissettirdi. Transfer sürecimde bana yardımcı olan herkese fazlaca teşekkür etmek istiyorum. Bu dönem olağanüstü bir ekip oluşturuldu. Hangi kulübe geldiğimin farkındayım. Kulübün tarihinin farkındayım. İstanbul kadrolarına karşı verdiği çaba, kazandığı biroldukca şampiyonluğun farkındayım. Biz bu dönem gayemizin şampiyonluk olduğunu biliyoruz. Şampiyonluk yolunda taraftarımızla ve bize takviye olacak bütün takviye ögeleriyle birlikte daima birlikte bu başarıyı elde etmek için gayret vereceğiz esasen. Ben de şayet bu muvaffakiyetin bir modülü olabilirsem kendimi fazlaca memnun hissedeceğim” dedi.

İmza merasiminin akabinde Siopis ve Denswil 1000’er adet Trabzonspor’un yeni dönem formalarından satın aldı.