Tarlada çapa sallayıp şampiyonaya hazırlanıyor

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Aydın’ın simgeleri incir, pamuk ve zeytinden daha sonraki eser olmaya aday olan bamya için çapa dönemi başladı. Gayret döneminin açılması ile birlikte tarlalar çapacı bayanlarla dolup taşarken, çapacı bayanlar günlük yevmiye ile çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi periyodunda uzaktan eğitim alan ulusal karateci Aleyna Eroğlu da tarlada çalışanlar içinde yer aldı. Bugüne kadar katıldığı pek fazlaca şampiyonadan madalya ile dönen Eroğlu bamya tarlasında hem uğraş sallayarak para kazanıyor birebir vakitte bedenini güçlendiriyor. Annesi ve 2 kardeşi ile bir arada çapa sallayan Eroğlu aşık olduğu karate sporunda ilerlemek istiyor.

‘ÇAPA YAPARAK BİLEĞİMİ GÜÇLENDİRİYORUM’

İdmanlarını tarlada yaptığını belirten ulusal Karateci Aleyna Eroğlu, “Annem ve kardeşlerim ile bir arada günün birinci ışıkları ile bir arada tarlada oluyoruz. Sabah erken kalkmak bana fazlaca şey kazandırıyor, günü daha âlâ değerlendirebiliyorum. Saatlerce çapa yapıyoruz tarla işleri ile uğraşıyoruz. Gün içerisinde yaptığımız işler bana idman oluyor. Yeri geliyor tartı kaldır kollarımı güçlendiriyorum, yeri geliyor çapa yaparak bileğimi güçlendiriyorum. İşlerimizden fırsat buldukça da öteki idmanlarımı da tarlada yapıyorum” dedi.

Spor salonlarının bir daha açılmasına sevindiğini tabir eden genç atlet Eroğlu, “Spor salonları kapalıyken yalnızca tarlada idman yaparken artık hem tarlada birebir vakitte spor salonundan istifade ediyorum. Bana çift idman oluyor. Bu beni biraz yorsa da başarılı olmak için hayli çalışmak kural. Bugüne kadar katıldığım karşılaşmaların birçoklarından madalya ile döndüm. Muvaffakiyet ve akabinde gelen ödül beni keyifli ediyor. İnşallah bundan daha sonra da başarılarıma muvaffakiyet katarak severek yaptığım karate sporunda ilerleyebildiğim yere kadar ilerleyeceğim” diye konuştu.