Sumudica: Kümede kalma çabası vermeye gelmedim

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Marius Sumudica, Muhteşem Lig’in güç olduğunu tabir ederek, Yeni Malatyaspor’a kazanmak için geldiğini söylemiş oldu.

Üstün Lig’in 11. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek olan Yeni Malatyaspor, Orduzu Nurettin Soykan Tesisleri’nde Teknik İşveren Sumudica idaresinde çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-siyahlılarda üst üste alınan 2 galibiyetin akabinde moraller pek yüksek. İdman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rumen teknik adam Sumudica, Türkiye’de ligin sıkıntı olduğunu 4-5 maç işler güzel gitmiyorsa hoca değişikliğine gidilmesinin uygun bir şey olmadığını belirtti.

“Kasımpaşa maçında amacımız galibiyet”

Geride kalan Altay maçını kazandıkları için memnun olduklarını belirten Sumudica, “Şimdi sırada Kasımpaşa maçı var. Ben ve takımım kazandığımız karşılaşmalardaki birebir duyguyu futbolculara vermek için çalışıyoruz. Bütün hocaların kanıları birebirdir. İstanbul’a Kasımpaşa karşısına çaba etmek için gidiyoruz. Maçı kaybetmememiz epey kıymetli. Asgarî 1 puan almamız gerekiyor. Tabi bu şu manaya gelmiyor; grubumu hiç bir vakit birliktelik elde etmesi için hazırlamam. aslına bakarsanız birlikteliğe hazırlanırsanız bu maçı kaybedersiniz. Biz oraya maçı almaya gidiyoruz. Uğraş vermeye gidiyoruz. Maksadımız galibiyet” dedi.

“Eğer bir gemide tıpkı tarafa yanlışsız hareket ediyorsanız muvaffakiyet gelir”

Malatya’ya geldiği için memnun olduğunu ve grup olarak kaliteli iş çıkarmak istediklerini vurgulayan Sumudica, “Buraya geldiğimde hayli düzgün bir oyuncu gurubuyla karşılaştım. Bir aile olmaya çalıştık. Yalnızca benim takımım ve futbolcular değil, kulüp çalışanları taraftarlar da dahil. Düzgün bir aile olmaya çalıştık. Kaliteli bir iş oluşturmaya çalışıyoruz. Şayet bir gemide tıpkı istikamete gerçek hareket ediyorsanız muvaffakiyet gelir. Farklı istikametlere hakikat hareket edenler olursa hiç bir muvaffakiyet gelmez. Büyük kadrolarda maç kaybedebiliyor. Dünyanın en yeterli ekipleri bile kaybedebiliyor. Lakin umarım bu bizim için yakın vakitte geçerli olmayacak. Bunun üzerine çalışacağız. Taraftarlara, futbolculara ve çalışanlara itimat aşılamaya çalışıyoruz. Bu özgüvenle yolumuza devam edeceğiz” halinde konuştu.

“Üst üste maçlar kazanarak ligi en yeterli pozisyonda bitirebilmek için yemin ettik”

Sumudica, Malatyaspor’a ligi en güzel pozisyonda bitirmek ve kazanmak için geldiğini söz ederek, “Bunu kendi ülkemde de konuştuğum vakit söylüyorum. Ayrıyeten bu lig fazla sabır gösterilebilen bir lig değil. Şayet 4-5 maç işler âlâ gitmiyorsa çabucak hoca değişikliğine gidiliyor. Bu tabi ki yeterli bir şey değil. Malatyaspor’a geldiğim vakit yemin ettiğim şeyler var. Yeterli sonuçlar almak istiyorum. Ben Malatya’ya kümede kalma uğraşı vermek için gelmedim. Üst üste maçlar kazanarak ligi en âlâ pozisyonda bitirebilmek için yemin ettik. Umarım bunu daima birlikte başaracağız” diye konuştu.