Son Play Store güncellemesi ile değerli bir sorun ortadan kalkıyor!

Mortician

Active member
Son Play Store güncellemesi ile değerli bir sorun ortadan kalkıyor!
Google, Ağustos ayının başında Google Play sistem güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemenin akabinde birtakım kullanıcılar Google Play üzerinden “güncellemeyi denetim et” kısmına erişim dertlerini bildirdiler. Android kullanıcılarından gelen şikayetler üzerien Google yeni bir güncelleme daha getirdi.

Google, Play Store’daki güncelleme meselesini çözdü

Google yayınladığı yeni bir Google Play Store güncellemesiyle bu sorunu çözmüş görünüyor. Bu sorunun tahlili ile birlikte kullanıcılar artık uygulamalarının aktüel olup olmadıklarını denetim edebilecek. Google bu sayede kullanıcıların Play Store’da yapılan rastgele bir güncellemeyi kaçırmalarının önüne geçmiş oldu.

Google Play sistem güncellemelerini denetim etmek için aygıt ayarlarındaki güvenlik kısmına giriş yapabilirsiniz. Bu kısımda aygıtınızın Google Play sistem güncellemesini aldığı tarihi bakılırsabilirsiniz. Bu kısmın üzerine tıklandığında ise “Güncelleme için son kontrol” saati de karşınıza çıkacaktır. hem de mevcut Android sürümü ve “güncellemeyi denetim et” kısmı de çıkacaktır.

Google Play Store v31.9.20-21 is rolling out, and it fixes checking for Google Play System Updates!

H/T @hirenvasani pic.twitter.com/0DXdcXq9C9

— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) August 23, 2022

Yukarıda belirtilen kusur niçiniyle, Pixel aygıtlarda Google Play Store sistem güncellemesi seçeneği fonksiyonunu yitirmişti. Bu yüzden kullanıcılar artık “Güncellemeyi denetim et” kısmına erişemiyordu. Öte yandan, Google Play sistem güncelleme seçeneği, öteki üreticilerin aygıtlarındaki güvenlik ayarlarından ise büsbütün kayboldu.

Google Play Store v31.9.20 güncellemesi ile birlik bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. Güncellemenin akabinde Google Pixel ve başka Android kullanıcıları yinedan “güncellemeleri denetim et” seçeneğine kavuşmuş oldu.

Her ne kadar sıradan üzere görünse de uygulamaların ve telefonun şimdiki tutulması büyük bir ehemmiyet taşıyor. Güncellemeler ile birlikte uygulama ve aygıtlar içerisindeki kimi kusurlar gideriliyor. bu biçimdelikle de akıllı telefon ve tabletler makûs niyetli şahıslardan korunduğu üzere kullanıcı tecrübesi de daha üst düzeye çıkabiliyor.

her neyse ki Google süratli davranarak bu sorunu kısa müddet içerisinde çözmeyi başardı. Pekala siz Google Play Store’da yaşanan sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.