Son dakika… Tottenham Antonio Conte’yi resmen deklare etti

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Premier Lig gruplarından Tottenham Hotspur, İtalyan teknik adam Antonio Conte’nin ekibin başına getirildiğini resmen deklare etti.

Premier Lig’de bir daha Antonio Conte zamanı… Nuno Espirto Santo’yu vazifeden alan Tottenham Hotspur, dünyaca ünlü teknik adam Antonio Conte ile muahede sağladı.

Döneme üçte üç ile başlayan Spurs, ondan sonrasında art geriye üç yenilgi aldı. Akabinde Aston Villa ve Newcastle’ı mağlup eden kuzey Londra takımında işler bir daha bilakis döndü ve Tottenham evvel West Ham’a akabinde da Manchester United’a kaybetti. Bir hafta evvel Liverpool’dan Old Trafford’da beş gol yiyen Tottenham’ın Kırmızı Şeytanlar’a iç alanda bu kadar kolay kaybetmesi stadyumda protestolara niye oldu.

1.5 YILLIK MUTABAKAT SAĞLANDI

Bu protestolar maç sonunda da devam etti ve kulüp, pazartesi günü yaptığı açıklamada Portekizli menajer ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Nuno Santo’nun nazaranvden alınmasının akabinde İngiliz kulübü Antonio Conte ile 1.5 yıllık kontrat imzalandığını resmi siteden duyurdu. Daha evvel Premier Lig’de Chelsea ile şampiyonluk yaşayan İtalyan hoca, geçtiğimiz dönem yakaladığı muvaffakiyetle formunun tepesinde olduğunu kanıtladı.

Geçen dönem Inter’i çalıştıran İtalyan teknik yönetici, dönemi 91 puanla 1. sırada tamamladı ve Milano grubunu 11 yıl daha sonra Serie A şampiyonu yaptı. Conte, kulübün maddi manada küçülmeye gitmesi daha sonrası vazifeden ayrıldı.

CONTE’DEN BİRİNCİ KELAMLAR: GEÇEN YAZ BİRLİKTELİĞİMİZ GERÇEKLEŞMEDİ ÇÜNKÜ…

Tottenham ile imzalayan Antonio şunları söylemiş oldu: “Antrenörlüğe geri döndüğüm ve bunu tekrar bir tepe hırsı olan bir Premier Lig kulübünde yaptığım için son derece memnunum. Tottenham Hotspur son teknoloji tesislere ve dünyanın en uygun stadyumlarından birine sahip.
Bir oyuncu ve bir koç olarak beni her vakit farklı kılan tutkuyu, zihniyeti ve kararlılığı kadroya ve taraftarlara aktarmak için çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Geçen yaz beraberliğimiz gerçekleşmedi zira Inter ile olan alakamın sonu çabucak hemen çok yeniydi ve dönem sonuyla duygusal olarak fazla ilgiliydi, bu yüzden koçluğa geri dönmek için çabucak hemen gerçek vakit olmadığını hissettim.

Lakin Daniel Levy’nin bu vazifesi bana emanet etmek istemesindeki coşkusu ve kararlılığı esasen gayesi vurmuştu. Artık fırsat geri döndüğüne nazaran, büyük bir inançla değerlendirmeyi seçtim.”