Sergio Ramos, Real Madrid’e gözyaşlarıyla veda etti: ‘Bir gün geri geleceğim’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
İspanya La Liga devi Real Madrid’in ikonlaşmış isimlerinden olan kaptan Sergio Ramos, 16 yıllık serüvenin akabinde gözyaşları ortasında veda etti.

Real Madrid formasıyla 671 maça çıkan ve 101 gol atan Sergio Ramos, mesleğine dört Şampiyonlar Ligi, dört Kulüpler Dünya Kupası, üç Avrupa Muhteşem Kupası, beş La Liga, iki Kral Kupası ve dört İspanya Muhteşem Kupası zaferi sığdırdı.

Real Madrid ile kontratı sona eren Ramos, kulüple yeni mutabakat sağlayamayınca ayrılmak zorunda kaldı. Tecrübeli savunmacı kendisi için düzenlenen merasime ailesiyle bir arada katılırken, Lider Florentino Perez de kısa bir konuşma yaptı.

Lider Perez, “Başardıklarınla sahiden gurur duyuyorum. Real Madrid’in efsanelerinden birisin. her insanın hürmetini ve hayranlığını kazandın. Bizlerin hafızasında daima olacaksın. Bu kulübe her şeyini verdin ve forması için her vakit sonuna kadar savaştın” sözlerini kullandı.

“BİR GÜN GERİ GELECEĞİM”

“yaşamımdaki hoş bir periyodun sonu” diyen Ramos, şu kelamları sarf etti: “Ben öbürleri tarafınca tanımlanmayı seven biriyim. Tek bir söz kullanmam gerekirse saflık olurdu. Bu kulüp için ruhumu verdim. İnsan olarak bu biçimde hatırlanmak istiyorum. Vakti geldi. ömrümdeki en sıkıntı şeylerden biri. Real Madrid’e veda etmeye asla hazır olamazsın. Bir gün buraya geri geleceğim, eminim. Real Madrid’e teşekkür etmek istiyorum. Her vakit kalbimde olacak.”

“HİÇ AYRILMAK İSTEMEDİM, MÜDDET DOLDU DEDİLER”

“Sözleşme konusunda birinci söylemek istediğim şey hiç ayrılmak istemediğim. Burada kalmak istedim. Kulüp bana mukavelemi uzatma imkanı sundu lakin covid niçiniyle ikinci planda kaldı. daha sonra kulüp maaş indirimli 1 yıllık teklif yaptı. Sorunun ekonomik olmadığını söylemeliyim. Kendim ve ailem için iki yıl ve huzur istedim. Son görüşmelerde bir yıllık teklifi kabul ettim lakin artık mümkün olmadığı söylendi. Teklifin mühletinin dolduğu söylendi. bu biçimde bir şey olduğunu duymamıştım. Onlar ve bizim açımızdan koşullar birkaç sefer değişti. Karar vermemiz gereken bir noktaya geldik lakin bana teklifin son kullanma tarihi olduğunu söylemediler. Bu anlaşılabilir bir durum fakat teklifin müddetinin dolduğunu söylemeleri beni şaşırttı.”

“BAŞKAN ALEYHİNE KONUŞMAYACAĞIM ÇÜNKÜ…”

“Başkanla olan münasebetim fevkaladeydü, baba ve oğul üzereydi. Beni Real Madrid’e getirdi ve sonsuza kadar minnettarım. Onun aleyhine bir açıklama yapmayacağım zira ailelerde arbedeler var ve herkes kendi çıkarını düşünmek zorunda. Fakat bugün birbirimize sarıldığımızda her şey bitmiş oldu. Yüzleşme istemiyorum lakin doğruyu söyleyeceğim.”