Semra Demirer: Berna Gözbaşı dünya çapında bir iş yaptı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Harika Lig takımı Yukatel Kayserispor’un lider vekili Semra Demirer, Berna Gözbaşı’nın bir ‘Cumhuriyet hanımı’ olduğunu belirterek, “Maddi imkanları sonuna kadar kullanarak Kayseri’ye bir toplumsallık kattı. Kentin gençlerine, bayanlarına o toplumsallığı kazandırmak için ailesini, işini ihmal etti. Berna Gözbaşı dünya çapında bir iş yaptı. Beklentiye girmeden yaptı. Başardık. Bayanların idare şuralarında, liderlik konumlarında fazlaca daha fazla olması lazım” dedi.

Maddi imkanların olmayabileceğini vurgulayan Demirer, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Berna liderin her zorluğu göğüslemesi, altyapıya inanan idealist ve ‘Ben işimi hoş yaparım’ diyen, epey önemli kültür ve eğitim almış, idealist Çağdaş Atan üzere bir hocanın olması başarıyı getirdi. Şikayet etmektense, mevcut durumu kıymetlendirecek bilgiye ve sevgiye sahipsek, birbirimizi kucaklarsak elimizdeki takımla hayli büyük muvaffakiyet elde edebiliyoruz. Çağdaş hoca bunun örneği. Fair play mükafatı de aldı. Ne arbedesi var ne küfrü var. Altyapıdaki oyuncuları küçümsemiyor, her birine dokunuyor. Sistemi zirveden aşağıya kadar tıpkı biçimde gdolayıyor. Bir sistem kuruyor. bu biçimde genç hocalara da yol açmak gerekiyor. Hoca bunun en hoş örneği. Ahlaklı, elindeki malzemeyi en güzel biçimde pahalandıran Çağdaş hoca üzere idealist hocalara bu ülkenin muhtaçlığı var. Ülkemizde bu biçimde hoş beşerler var. İlhan Palut, Okan Buruk, Emre Belözoğlu bunu yapıyor.”

“kararıNU GÖRÜYORUZ”

Geçen dönem Ziraat Türkiye Kupası’nda da final oynayan Kayserispor’un kenetlenerek başarılı olduğunu vurgulayan Demirer, “Kayseri’de hocamızın hümanistliği, yüksek karakteri, oradaki oyuncuların hoş karakteri, Berna liderin annelik hissiyle kucaklaması başarıyı getirdi. Bizler de özveriyle, beklentisiz, çıkarsız, yalnızca ülkemizin gençlerini severek, bir bayanın zorluk yaşadığını hissedip dayanak olduk. kararınu görüyoruz. Bu yalnızca büyük paralarla olacak şey değil. Ruh ve kimya da lazım. Benim de yönettiğim bir kulüp var. Her türlü imkan yahut imkansızlıklar ortasında her türlü çocuğa hizmet veriliyor ve çocuklar uçuyor. Onları faydalı hale getirebiliyorsunuz. bu biçimdece Türkiye ve dünyaya hizmet ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Kadın yöneticilerin sayısının artması gerektiğine dikkati çeken Demirer, “Fransa’da yapılan bir istatistiğe bakılırsa, bayanların idare şurasında fazlaca olduğu yerlerde yanlışların epeyce az yapıldığı ispatlanmış. Kurum ve kuruluşlarda bayan yönetici sayımız artmalı. Futbol olur, güreş olur, basketbol olur fark etmiyor” diye konuştu.

“DOĞAN VE EMRE ÜZERE DAHA ÇOK ÇOCUĞUMUZ VAR”

Demirer, Kayserispor altyapısından yetişip yurt dışına transfer olan Doğan Alemdar ve Emre Demir üzere oyuncuların kulübün altyapısında ziyadesiyle bulunduğunu lisana getirdi.

Kayserispor’un bu dönem oynadığı tüm lig maçlarında bakılırsav alan 28 yaşındaki Onur Bulut’un da yüksek karakterini ortaya koyarak ve yıldızını parlatarak dikkat çektiğini anlatan Demirer, “Doğan ve Emre üzere altta daha hayli çocuğumuz var. Onur da hayli karakterli bir oyuncu, Kayseri’de paha buldu” sözlerini kullandı.

“DAHA ÇOK TAKVİYE ALMASI GEREKİYOR”

Çağdaş Atan üzere Berna Gözbaşı’nın da kulüp için epey fedakarlık yaptığını vurgulayan Demirer, “Berna liderin hem maddi hem manevi daha fazlaca takviye alması gerekiyor. Biz de Berna lider da tıpkı biçimde hüzünden duygusal açıklamalar yapabiliyoruz. Beni de Çağdaş hocayı da Berna lideri da kızdırabiliyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Türk sporunda ekonomiyi düzeltmek gerektiğini anlatan Demirer, şunları söylemiş oldu:

“Hep harcayarak olmuyor, üretime de geçmek lazım. Ne kadar genç yetiştirirsek o kadar kulüplerin geleceği garanti altına alınır. Yetiştirmeden yalnızca alarak bu işi götüremezsiniz. Kayserispor işte transfer yasağıyla bir arada gençleri kıymetlendirdi. İdealist, işini seven, inanan beşerlerle kenetlenerek başarılı oldu. Kupada final oynadık. Kimse bize inanmıyordu. İki Anadolu kadrosunun final oynaması büyük muvaffakiyet. Kupayı alabilirdik. Bu sene de epey yeterli gidiyoruz. Dertler yaşanıyor, ekonomik iniş çıkışları görüyorsunuz, buna karşın o hoş bağ bu kademeye getiriyor. O sinerji, güç, farkındalık, kucaklaşma başarıyı da körüklüyor.”

“BERNA GÖZBAŞI’NIN BIRAKMASI TARAFTARI DEĞİLİM”

Berna Gözbaşı’nın Otomobilim.com Konyaspor maçından daha sonra “Benim artık elimden bir şey gelmiyor” formundaki açıklamalarına değinen Demirer, şunları kaydetti:

“Bırakması taraftarı değilim. Çok hoş şeyleri hak etti, bunları taçlandırmadan Berna lider bırakmaz. Pes edecek karakterde değil. elbette üzgün. Kimse elini uzatmazsa olmaz. Maçlarımıza 15 bin seyirci geliyor, bu mevzuda altıncı sıradayız. Bunu başarmak da kolay değil, o projelerle başardık. Berna lider küskün ve duygusal olmakta haklı. Muvaffakiyetlerini taçlandırmadan bırakmasını dilek etmiyorum. Ne kadar özverili davrandığına şahidim. Berna lider ‘Bırakıyorum’ dediğinde herkes üzülür. Kimse bırakmasını istemez. İnşallah takımıyla daha büyük başarılara imza atacak.” (AA)