Selma Altay Rodopman: Tarih yazmaya devam!

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe İdare Şurası Üyesi Selma Altay Rodopman, yelken branşında yakaladıkları ivmeye dair açıklamalar yaptı. Sözcü’ye konuşan Rodopman, “Cumhuriyetimizin 100. yılında da kaç başarılara imza atarak Türk sporu için tarih yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Medine Havva Tatlıcan, Türk yelken tarihinde bir prensip imza atarak, ergenlerde optimist dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı. 15 yaşındaki sporcuyu yetiştiren Fenerbahçe İdare Heyeti Üyesi Selma Altay Rodopman, SÖZCÜ’ye geldikleri noktayı anlattı:

“Yelken, Fenerbahçe’de 1910’dan itibaren faaliyet gösteren bir spor kısmı. Birinci defa 1936’da olimpiyatlara sportmen yollanmış. DNA’sında olimpiyat olan bir kulübüz. Amatör branşlarda bayrağı en önde taşıdığımız için gurur duyuyorum. Bu gururun bir modülü da yelken şubemiz.”

“ŞAMPİYONLUK İÇİN GELDİ”

“Medine kulübümüze ‘Dünya şampiyonu olacağım diyerek gelmişti. 15 yaşında bunu başardı. 2019’da da Yiğit Yalçın Çıtak, Laser Radial Dünya Gençler Şampiyonası’nda iki altın almıştı. Bir yelkenci kolay yetişmiyor. Aile-sporcu- kulüp üçgeninin ahengi başarıda temel etken. Cumhuriyetimizin 100. yılında da kaç başarılara imza atarak Türk sporu için tarih yazmaya devam edeceğiz.”

“KATMA BEDEL İNANILMAZ”

“Spor dalı erkek hâkim görünen bir dünya olabilir lakin Fenerbahçe bu algıyı yıkmak için değerli adımlar attı, atıyor; kadın-erkek eşitliğine epeyce ehemmiyet gösteriyor. Şubelerdeki kadın-erkek sportmen ve antrenör sayılarına, öbür kulüplere de baktığımızda önde olduğumuzu görüyoruz.”

“Yelken ülkemizde hak ettiği biçimde, potansiyeli olan düzeyde çabucak hemen tabana yayılmamış bir spor kolu olarak göze çarpıyor. halbuki çocuklarda, onların gelişimlerinde yarattığı katma bedel inanılmaz. Fenerbahçe Doğuş Yelken olarak biz yıllardır Türk yelkenciliğinin gelişmesi için çalışıyoruz.”

“ÇITAYI ÜST TAŞIDIK”

“Ben yöneticiliğe seçildikten daha sonra şubemizde Deniz Çınar ve Ateş Çınar nazaranve geldiler. Çıtayı üst çıkaracaklarından emindik. İlgi ve emeklerini esirgemediler. Onlara, Alper Tarhan Öncülüğünde tüm antrenörlerimize ve Medine’nin yetişmesinde büyük emeği olan Tamer Başlığ’a teşekkür ediyorum.”