Pınar Karşıyakalı McCollum’un kabus gecesi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Pınar Karşıyaka’nın yıldız oyun kurucusu Errick McCollum, İzmir’de bıçaklı akın teşebbüsüne uğradığını söylemiş oldu.

Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde Pınar Karşıyaka forması giyen ABD’li oyun kurucu Errick McCollum, bıçaklı atak teşebbüsünden son anda kurtulduğunu tez etti.

Milli orta niçiniyle grubunun maç yapmadan geçirdiği haftada İzmir’de ailesiyle birlikte dışarı çıkan yıldız basketbolcu, otoparkta yaşanan park yeri tartışmasında karşı araçtan inen şoförün kendisine bıçak çektiğini, ortaya giren vatandaşların pürüz olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan ve bir araba fotoğrafı paylaşan Errick McCollum, “Bu kişiyi polise bildirin. Benim ondan epeyce daha büyük ve genç olduğumu görür görmez bana bıçakla saldırdı. Gebe eşim ve 2 yaşındaki oğlum da yanımdaydı, onları korumak istedim” sözünü kullandı.

OLAYI ANLATTI

Taraftarlar ve biroldukca basketbolcudan dayanak bildirileri alan 34 yaşındaki McCollum olayı şu biçimde anlattı:

“Benim hakkım olan park yerinde bir aptal üzere davrandı ve ben otomobilden inene kadar öfkeyle hareket etti. Benim ondan daha genç ve daha iri olduğumu fark ettikten daha sonra duraksadı ve bıçağını çıkararak bana yaklaşmaya çalıştı. O andan daha sonra etraftaki beşerler olaya müdahale ederek kendisine pürüz oldular. Olaylar büyüyecek üzereyken etraftaki âlâ niyetli beşerler duruma mani oldular ve saldırgana fizikî müdahalede bulundular. Şayet müdahale etmeselerdi kim bilir işler hangi boyuta varacaktı. İşin en makûs kısmı ise yanımda gebe eşim ve 2 yaşındaki oğlumun olmasıydı. Bu sebeple karşımdaki şahısla uğraşırken beraberinde onların güvenliğinden emin olmak durumundaydım.”