Onuralp Bitim: İşimiz güç gözüküyor ama…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi ve Frutti Extra Bursaspor’un kıymetli oyuncularından Onuralp Bitim, Dünya Kupası Elemeleri’yle ilgili olarak, “İşimiz sıkıntı gözüküyor lakin bilhassa Türk Ulusal Grubu olarak, millet olarak zorları da seviyoruz. Katiyen imkansız değil hiç bir şey” dedi.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri 2’nci Çeşit I Grubu’nda Belçika ve Sırbistan ile karşı karşıya gelecek olan A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nda Onuralp Bitim, açıklamalarda bulundu.

İşlerinin sıkıntı gözüktüğünü kaydederek kelamlarına başlayan Bitim, “Ama bilhassa Türk Ulusal Kadrosu olarak, millet olarak zorları da seviyoruz. Muhakkak imkansız değil hiç bir şey. bir daha her maça çıktığımız üzere kazanmak için çıkacağımız bir durumdayız. Gün gün düşünmemiz gerekiyor. Tahminen önümüzde bu pencere ve öteki pencerede oynayacağımız maçlar olabilir ancak şu andaki tüm konsantrasyonumuz, konutumuzda oynayacağımız Belçika maçında. Umarım beklediğimiz kararı alırsak, daha sonrasındasını düşüneceğiz. Sıkıntı olduğunu biliyoruz fakat inancımız tam” sözlerini kullandı.

“BURSASPOR VE ALIMPIJEVIC BENİM MESLEĞİMDEKİ EN BÜYÜK ŞANS”

Frutti Extra Bursaspor’daki başarılı performansına değinen Onuralp Bitim, şunları söylemiş oldu:

“Koç Alimpijevic ve Bursaspor benim için epeyce büyük bir baht oldu. Oradaki ana skorer ve ana oyunculardan birisiyim ve grupta kalmamın en değerli sebeplerinden birisi de buydu. Hala oyunumda geliştirmek istediğim fazlaca istikamet olduğu için, en âlâ kurallar altında bunu yapmak istedim. Çok düşündük lakin bu sonucu verirken ikinci bir fikrim olmadı. Âlâ ki vermişim diyorum. Hala fazlaca geliştiğimi ve gelişmem gerektiğini görüyorum. Koç Dusan Alimpijevic epeyce büyük bir baht benim için. Çok yeterli bir koç olmasının yanında epey uygun bir öğretmen. Her gün bana idmanda o kadar epeyce şey öğretiyor ki, maçlarda güzeliyle, kötüsüyle kendi oyunumu oynamama müsaade veriyor ve daha sonrasında beni gerçek basketbola itiyor. Benim mesleğimdeki en büyük baht.”