Özgür dalışçı Fatma Uruk: Ulusal Ekip kampımda ruhsal şiddette ve ayrımcılığa maruz kalıyorum

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Dünya rekortmeni hür dalışçı Fatma Uruk, toplumsal medya hesabından “Milli grup kampımda, ruhsal şiddet ve federasyon tarafınca ayrımcılığa maruz kalmaktayım” dedi.

Geçtiğimiz yıl peş peşe üç gün üç dünya rekoru kırarak ismini tarihe yazdıran ulusal hür dalışçı Fatma Uruk, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Ulusal Ekip kampında ruhsal şiddete ve federasyon tarafınca ayrımcılığa maruz kaldığını duyurdu.

Daha evvel de benzeri şeyler yaşadığı için kampa gelmemeyi talep ettiğini lakin bunun kabul edilmediğini aktaran Uruk, ayrılmasına da müsaade verilmediğini söylemiş oldu. Uruk, “Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de ruhsal olarak da çökmüş durumdayım” dedi.

Fatma Uruk çabucak sonrasında yaptığı paylaşımda Türkiye Su Sporları Federasyonu Lideri Prof. Dr. Şahin Özen’in kendisi hakkında, “Önünde bira olan fotoğrafı kulübüne gönderin, daha sonra basına servis edin. bakılırsalim bakalım ne olacak” halinde tehditte bulunduğunu argüman etti.

Uruk’un paylaşımları şu biçimde:

“Milli kadro kampımda, ruhsal şiddet ve federasyon tarafınca ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha evvel yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha evvel kendilerine iletmiştim ancak kabul edilmedi. Artık de buradan ayrılmama müsaade verilmiyor.

Yaşadığım cendere bu tweetle kayda geçsin. Kederden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de ruhsal olarak da çökmüş durumdayım. Hakkımı kanıtlayabildiğim ölçüde arayacağım.

Bana Meksika’da kalmaktan korkmadın mı, nasıl dayandın diye soruyordunuz, gerçek yanıtı artık vereyim. O şartlar bile burada yaşadıklarımdan düzgündü ve devam etmek için öteki bahtım yoktu. Ve ben bir daha yoluma devam edeceğim hiç merak etmeyin. Evet bu tweeti utanarak atıyorum lakin atıyorum.”

Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor.

— Fatma Uruk (@fatma_uruk) October 3, 2021

Prof. Dr. Şahin Özen, TSSF Başkanı: "Önünde bira olan fotoğrafı kulübüne gönderin, sonra basına servis edin. Görelim bakalım ne olacak." 4 Ekim, 2021. Kaş, Antalya.

— Fatma Uruk (@fatma_uruk) October 3, 2021