Nuggets’tan Nikola Jokic, Shoving Suns’ın sahibi Mat Ishbia’ya faul yaptı.

Avcılar

Member
Denver Nuggets’ın pivotu Nikola Jokic, Pazar günü saha kenarındaki bir arbedede topu elinden almak için onu tutuklamaya çalıştığı sırada Suns’ın sahibi Mat Ishbia ile temasa geçtiği için Pazartesi günü para cezasına çarptırıldı, ancak 25.000$’lık cezaya çarptırılmadı.

Jokic, Batı Konferansı yarı final serisinin 4. maçında Phoenix’te Nuggets’ın Suns’a 129-124 yenilmesinde 53 sayıyla kariyer rekoru kırdı. Ancak oyundan sonraki tüm gevezelikler, Ishbia ile yüzleşmesi ve sonraki temasta sahibinin açık bir şekilde başarısız olması etrafında dönüyordu.

İkinci çeyreğin bitimine iki buçuk dakika kala Suns’tan Josh Okogie momentumu ve topu ön sıraya getirdi. Top Ishbia’nın ellerine düşerken Okogie bazı taraftarların üzerine serildi.

Jokic, hızlı bir şekilde oyuna beşe beşlik bir avantajla devam etmeyi ve yeniden başlatmayı umarak topu kapmaya çalıştı. Ishbia karşılık verdi ve top birkaç yarda ötedeki diğer taraftarların üzerine indi.

Jokic’in ön kolu daha sonra Ishbia’ya temas etti ve o, belki de Michigan State’de sıra sonu oyuncusu olarak geçirdiği günleri hatırlayarak, ellerini havaya kaldırıp koltuğuna düşerek sert bir temas gibi göründü.

Jokic’e teknik faul verildi.

Maçın hakem heyeti başkanı Tony Brothers, “Jokic topu almaya geldi, taraftarın elinden aldı, sonra bilerek itti ve sportmenlik dışı teknik faulle cezalandırılması için yere sabitledi” dedi. oyun.

Kardeşler, Jokiç’in ‘sadece koşarak bir fana çarpmadığı; Biraz müdahale oldu, bu yüzden teknik faulün uygun ceza olduğunu düşündüm.

Suns maçı kazandı ve toplam iki maçta en iyi yedi galibiyet serisini eşitledi.

Maçtan sonra Jokic, “Taraftar önce bana yardım etti” dedi. “Ligin bizi koruması gerektiğini sanıyordum. Belki de ben hatalıyım.”

Ishbia’yı ele geçirdiğinin farkında olduğunu kabul eden Jokiç, “O bir hayran – kim olduğunu biliyorum ama o bir hayran, değil mi?” diye ekledi. “Topu tutarak oyunu etkileyemez.”

Ishbia olayı atlatmaya hazır görünüyordu. Pazartesi sabahı Twitter’da: “Dün geceki olaydan dolayı birini uzaklaştırmak veya para cezası vermek doğru olmaz” diye yazdı. “Jokic’e büyük saygım var ve böyle bir şey görmek istemiyorum.”

Nuggets da aynısını yapmak için can atıyordu. Teknik direktör Michael Malone, “Nikola’nın bu durumda teknik faul yemesi bence delilik” dedi. “Topu alacak ve bir taraftar sanki oyunun bir parçası olmak istiyormuş gibi topu tutuyor. Sadece topu geç adamım.

Fana Ishbia olduğunu söyleyerek, “Gerçekten umrumda değil” dedi.

Olay, 30’da 20 isabetle 53 sayı atan Jokic’i yavaşlatmadı. Ayrıca 11 asist yaptı.

Jokic, 2021 ve 2022’de En Değerli Oyuncu ödülünü kazandı ve o sezonu Philadelphia 76ers’tan Joel Embiid’in ardından ikinci sırada tamamladı. Ancak Denver’da geçirdiği sekiz yılda, takımın konferans finallerine yalnızca bir kez gitme hakkı var ve NBA Finallerine ulaşamadı. Bu sezon Batı’da 1 numara olarak, Denver’da bunun değişeceğine dair büyük umutlar var. 5. Maç Salı gecesi Denver’da, 6. Maç Perşembe günü ve 7. Maç gerekirse Pazar günü oynanır.