NG ve Kütahya Porselen ailesinden pandemiye karşın turizm yatırımlarına devam

Mihriban

Global Mod
Global Mod
NG Küme tarafınca Antalya’nın Kemer ilçesinde inşa edilen NG Phaselis Bay Otel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle hizmete açıldı.

NG Phaselis Bay Oteli’nin açılışında kıymetli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aşılamada gelinen nokta hakkında konuştu. Erdoğan, “Artık inşallah daima birlikte yeni bir periyoda giriyoruz” diye konuştu. Erdoğan, otelin yüksek standartlarda 488 odasının bulunduğunu açukladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından notlar;

”Otelimizin turizm bölümüne, ülkemize, NG Kümeye iyi olmasını diliyorum. Toplam 5 milyar liralık yatırımla 1200 istihdam eğini ortaya çıkardıkları için tebrik ediyorum.

Türkiye turizmde çıkar potansiyeli olan bir ülkedir. Kendisi de dalın ortasında olan Kültür ve Turizm Bakanımız yurt ortasında ve haricinde adımları attı. Gidilmedik ülke bırakmadı. Almanya, İngiltere, Rusya… Bütün bunlarla koşuşturmayı yaptı. Sonunda bu ülkelerden muştular gelmeye başladı.

Sıhhat hizmetleri konusunda da benim diyen ülkelerin yapmadıklarını ülkemizde yaptık. Turizmde Türkiye başarabilecek mi diye bekleyenlere en hoş karşılık oldu. Aşılamada atılımla birlikte inşallah daima birlikte yeni bir periyoda giriyoruz.

16 milyon konuğu geçen yıl ağırlamıştık. Bu yıl epey daha büyük sayılara ulaşacağız. Yatırımcılarımıza yeni periyoda hazırlanmalarını tavsiye ediyorum. Türkiye’de tatil yapan turist ülkemizden kolay kolay vazgeçemiyor. Hem ülkemizi yeğleyenler tıpkı vakitte Türkiye kazanıyor.

Turizm dalını desteklemeyi sürdürüyoruz. Her ne kadar birileri tenkit konusu haline getirse de biz milletimiz için en doğrusunu yapmaya kararlıyız. KDV dayanağını de Mehmet Beyefendi sıkıştırdı. Haziran sonuna kadar uzattık. Mehmet Beyefendi “1 ay daha uzatalım” diyor. Pazartesi günü Kabine toplantımızda bunu masaya yatırırız. Ulusa seslenişte inşallah bu muştuyu ayrıyeten veririz.”

Yatırım tavsiyesi içermez.