Nets, Kevin Durant’i Phoenix Suns’a takas etmeyi kabul etti

Avcılar

Member
LOS ANGELES – Nets’in süper yıldızlarının dönemi sona ermiş gibi görünüyor.

Anlaşmaya aşina olan ve bunu kamuoyuna açıklama yetkisi olmayan bir kişiye göre, Nets, Kevin Durant’ı bir oyuncu paketi ve ilk tur seçimleri karşılığında Phoenix Suns’a takas etmeyi kabul etti. Anlaşma, Nets’in yıldız guardı Kyrie Irving’i Dallas Mavericks’e satmasından birkaç gün sonra geldi.

Takaslar, Brooklyn’de Nets’in Durant, Irving ve James Harden gibi elit oyuncuları bir araya getirdiği ve birden fazla NBA şampiyonluğu umutları beslediği kısa, umutlu ama nihayetinde tatmin edici olmayan bir dönemin perdesini etkili bir şekilde çekecek. Bunun yerine, franchise, yıldızlarıyla bir dizi acı soğukluğa, çirkin manşetlere ve play-off hayal kırıklıklarına katlandı ve birbiri ardına gitmelerine izin verdi.

Çarşamba gecesi, Durant ile serbest oyuncu olarak sözleşme imzaladıktan üç buçuk yıl sonra ve Harden’ı Philadelphia’ya taşımalarından bu yana neredeyse bir yıl geçmişken, Irving, Durant’in kendisini beğendiğini öğrendiğinde eski takımına omzunun üzerinden son bir el ateş etti. o artık eski bir Net’ti.

Irving, “Oradan çıktığı için mutluyum,” dedi.

Durant’in karşılığında Nets, forvetler Mikal Bridges, Cameron Johnson ve Jae Crowder’ın yanı sıra dört birinci tur draft seçimi ve bir başka gelecek ilk tur draft hakkını takas etme hakkı alacak. Suns ayrıca Nets’ten forvet TJ Warren’ı da ağırlayacak.

Haber, Irving’in Los Angeles’ta Clippers’ı 110-104 yendiği Mavericks ile oynadığı ilk maçın ardından gazetecilerle buluşmaya hazırlanırken geldi.

Irving, Durant için “Geleceğimizin nasıl olacağına dair yıl boyunca pek çok görüşme yaptık. “Hala bir miktar belirsizlik vardı, ancak birbirimizi gelişecek yerler olarak görmek bizim için önemliydi. Ve bu ister birlikte ister ayrı olsun, onun bana kızgın olduğunu hissettiğim bir an olmadı ya da seçimlerim yüzünden ona kızgındım.”

Nets, Durant ve Irving’i 2019 yazında franchise değiştiren bir serbest oyuncu sınıfının önemli üyeleri olarak tanıttı. Ekip daha sonra Ocak 2021’de Harden’ı Houston Rockets’tan satın aldı ve modern NBA’de şampiyonluklar kazanmak için çoğu kişinin hemfikir olacağı türden bir süper takım yarattı.Yetenekleri hiçbir zaman sorgulanmasa da takımları hiçbir zaman yüksek beklentileri karşılayamadı.

Irving, “Çok sınırlı bir süre birlikte oynadık” dedi. “Birçok sakatlık ve olay yaşandı. Bu işi uzun vadede görmek isterdim.”

Irving’in kendi kararları bu ayrılıklarda rol oynadı; 2021-22 sezonunda sadece 29 maçta yer aldı, bunun başlıca nedeni, o sırada birçok özel sektör çalışanı için New York’ta zorunlu kılınan koronavirüse karşı aşı olmayı reddetmesiydi.

Nets, sosyal medya hesaplarında Yahudi karşıtı bir filmin bağlantısını paylaştığı ve ardından anti-Semitizmi reddetmeyi veya bağlantıyı paylaştığı için özür dilemeyi reddettiği için bu sezon onu sekiz maç daha askıya aldı. Durant, takımdayken ve değilken, sakatlıklar nedeniyle birçok maçı da kaçırdı.

Birlikte şampiyonluklar kazanmak yerine, üç yıldız da takas istemeye başladı. Önce Harden’ın isteği geldi ve geçen yıl Philadelphia’ya gitti.

Durant yaz boyunca takas edilmek istedi – o ve Nets sonunda huzursuz ve nihayetinde geçici bir barış sağladı – ve Irving son birkaç hafta içinde taşınmasını istedi.

Salı günü takastan bu yana yaptığı ilk açıklamalarda Irving, Nets’in kendisine karşı dürüst olmadığını söylediği ön büro tarafından saygısızlık edildiğini hissettiğini söyledi.

Irving Salı günü yaptığı açıklamada, “Kutlandığım ve sadece tolere edildiğim veya bana saygı duyulduğunu hissettirmeyecek şekilde davranıldığım bir yerde olmak istediğimi biliyorum,” dedi.

Nets, Irving ve Durant’ın takımla geçirdikleri üç tam sezon boyunca Doğu Konferansı Yarı Finallerini asla geçemedi. Boston Celtics, geçen sezon playoffların ilk turunda onları yendi.

Phoenix, Durant’ı satın almak için anlaşmaya, NBA yönetim kurulunun WNBA’den Suns ve Mercury’nin Robert Sarver’ın ekibinin çoğunluk hissesini satın alan milyarder mortgage kredisi veren Mat Ishbia’ya satışını onaylamasından bir gün sonra girdi. Sarver, bir NBA soruşturmasının takım sahibi olarak görev yaptığı süre boyunca ırkçı hakaretler, kadınları aşağılama ve siyah insanlara ve kadınlara haksız muamele dahil olmak üzere işyerinde görevi kötüye kullandığını tespit etmesi üzerine takımı sattı.

Ishbia, Çarşamba sabahı düzenlediği basın toplantısında Phoenix takımları hakkında “büyük düşünmek” istediğini söyledi.

“NBA ve WNBA’de bu seçkin takımları nasıl oluşturacağız?” diye sordu. “Herkesin Merkür ve Güneş’i en iyi olarak görmesi için bunu yapmak istiyorum.”

Suns ile Durant, Devin Booker’da yetenekli genç bir golcü ve Chris Paul’da deneyimli bir oyun kurucu ile birlikte oynayacak. O ve Irving, her ikisi de Batı Konferansı’nda olduğu için muhtemelen düzenli olarak çatışacak.

Irving, “Bu iş çok hızlı değişiyor” dedi. “O biraz yaşlanıyor, ben biraz yaşlanıyorum. Artık sadece rekabeti seviyorum.”