NBA sıcak çekimleri için eğitim kampı

Avcılar

Member
Alan Williams, siyah takım elbisesi ve mavi çizgili kravatıyla dikkatleri üzerine çeken Williams dışında, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde karanlık olan havalı bir sette, sunum yapan kişinin masasına çıkan ilk kişiydi. Neredeyse istemsizce masanın parlak yüzeyinden elini kaldırdı ve gergin bir şekilde yüzünü kaşıdı.

Eski bir NBA oyuncusu olan Williams, bir teleprompterden okudu, derin sesi USC öğrencilerinin sesini izlediği ve kameranın düzgün olduğundan emin olduğu yakındaki kontrol odasında robotik bir şekilde gürledi. 1990’ların Siyah Giyen Adamlar filmindeki insan vücudunda yaşayan uzaylılar gibi başını aşağı yukarı salladı.

“Herkese merhaba!” dedi kameraya bakarken. “Sports Extra’ya hoş geldiniz. Ben Alan Williams’ım. Miami Heat, seriyi Denver Nuggets’a karşı eşitledi. Miami Heat’in azmi öncelikle teknik direktör Erik Spoelstra tarafından dile getiriliyor. Ve kimlikleri gerçekten de Heat kültürünü kanıtlıyor. Güle güle.”

Kamera kaydı durdu ve Williams omuzlarını gevşetti.

Williams, “Aman Tanrım, hız mı yapıyordum?” diye mırıldandı. Sete baktı. Diğer beş mevcut ve eski profesyonel basketbolcu köşelerde sessizce asılı kaldı. Yanındaki bir kadın Williams’a iyi olduğuna dair güvence verdikten sonra rahatlayarak şöyle yanıt verdi: “Dostum, ben de bunu söylemek üzereydim. Sessiz ol?”

Bu, sette kahkahalara yol açtı ve Williams gibi canlı takım elbise giyen oyunculardan alkışlar aldı. Williams daha yumuşak bir atış daha yaptı ve takım elbiseli adamlardan birinin “Çocuk iyi!”

30 yaşındaki Williams ve erkekler, şu anda 15. yılında olan Broadcaster U. adlı iki günlük NBA oyuncuları birliği kampı için bu ay USC’nin gazetecilik okulundaydı. Bir stüdyo şovunu veya podcast’i nasıl sunacaklarını, renkli yorumlar yapmayı ve kamera önünde bir spor tartışması için hızlı bir şekilde sıcak çekimler yapmayı öğrendiler. Vince Carter, Richard Jefferson ve Shaquille O’Neal gibi eski NBA oyuncuları programdan geçti.

Süper yıldızlar tipik olarak on yıldan fazla rekabet ederken, ortalama bir NBA oyuncusu sadece birkaç yıl ayakta kalır. Düzinelerce oyuncu Perşembe günkü NBA taslağına Brooklyn’deki Barclays Center’da başlayacak, ancak çoğunun bir noktada geçimini sağlamak için yeni bir yol bulması gerekecek. Film ve televizyona geçiş, büyük yıldız olmayan oyuncular için bile geçerli ve genellikle kazançlı bir alternatif yol olduğunu kanıtladı.

NBA için yeni bir televizyon sözleşmesi ortaya çıktıkça ve akış hizmetleri ile sosyal medya, taraftarların oyunla etkileşim biçimini değiştirdikçe, oyuncuların para kazanması için muhtemelen daha fazla fırsat olacak.

Williams, 2015’ten 2019’a kadar Nets ve Phoenix Suns için oynadı. Geçen yıl Avustralya’da oynarken, ara sıra oradaki Ulusal Basketbol Ligi için renkli yorumlar yaptı.

Williams, “Zamanımın dolmak üzere olduğunu biliyorum. “Bir sonraki adım için mümkün olduğunca hazırlıklı olmak istiyorum.”

2008 yılında programdan birinci sınıf öğrencisi olarak mezun olan eski bir NBA oyun kurucusu olan Brevin Knight, şimdi Memphis Grizzlies için renk yorumcusu.

Knight, “Oynamayı bitirdiğinizde, derin bir nefes almak için biraz zaman ayırmak istersiniz,” dedi. “Ama sana şunu söyleyeyim: Harcama alışkanlıkları devam ediyor ve her zaman biraz paraya ihtiyacın var.”

Bazı kampçılar şimdiden saha dışı faaliyetlerde bulundu. 27 yaşındaki Norense Odiase, NBA’in gelişim ligi olan G League’de oynuyor ve Mind Bully adlı kendi kendine yardım podcast’ine sahip. 32 yaşındaki Will Barton, 2012’den beri NBA’de ve şarkıcılık kariyerinin bir parçası olarak Thrill takma adı altında birkaç albüm yayınladı. 39 yaşındaki Craig Smith, NBA’de altı sezon geçirdi ve bir çocuk kitabı yazdı.

Smith, sunum yapan kişinin masasında Williams’ın yanındaydı ve koltuğunda zıplıyordu. Teleprompterindeki kelimelerin hepsi büyük harflerle yazılmıştı, ancak bu kadar hevesle okunmamaları gerekiyordu. Birisi ona söylemeyi unutmuş olmalı.

“Herkese merhaba!” Smith neredeyse çığlık atacaktı. “’SPORTS EXTRA’ya hoş geldiniz!’ Ben Craig Smith’im! NBA Finallerinin 3. Maçına sadece 24 SAAT kaldı!”

Hatta birkaç kez ayaklarını yere vurdu.

Smith, podcast başlatan birçok oyuncudan ve özellikle de ünlerini prodüksiyon şirketleri kurmak için kullanan LeBron James ve Stephen Curry’den ilham aldığını söyledi.

Smith, “Bu beni çok etkiliyor çünkü gerçek bir sesimiz varmış gibi hissediyorum ve bununla gelen güce sahibiz çünkü susup top süren oyunculardan daha fazlasıyız,” dedi Smith. “Bir anlamımız var ve insanlar söyleyeceklerimizi duymak istiyor.”

Saatler sonra, Fox Sports sunucusu ve USC doçenti Rob Parker, sözlü bombaların nasıl atılacağını göstermek için oyuncuları Hot Take O’Clock olarak adlandırılabilecek bir etkinlikte topladı. “Yolun ortasında kalmayın” ve “Çıkarabileceğiniz şeyler yapın – ‘memable'” gibi yönergeleri paylaştı.

Yanılmak sorun değil,” diyen Parker, her zaman haklı olsalardı “Las Vegas’ta para kazanıyor olacaklarını” da sözlerine ekledi.

Parker, Fox Sports sunucusu Chris Broussard’ı radyo programı The Odd Couple’da sık sık tartışır. Williams, Parker’a tartışma uğruna Broussard’la çelişip çelişmediğini sordu. Parker hayır dedi ve Broussard ile gösterilerinden önce sorunları tartışacaklarını söyledi. Anlaşamadıkları şeyleri kullanırlar.

Parker, “LeBron’un tüm zamanların en iyi oyuncusu olduğu konusunda hemfikirsek, ne sohbeti yapıyoruz?” dedi. “Ne demek istediğimi anlıyor musun? Burada hiçbir şey olmuyor ve bunu kimse görmeyecek.”

Parker, oyuncuları sanki ESPN’nin “First Take” veya Fox Sports’un “Undisputed” programındaymış gibi sahte tartışmalara yönlendirdi. Bunlar, istasyonlarının en çok izlenen programları arasındadır ve sunucularını ev isimleri haline getirmiştir.

Odiase ve Smith, Miami Heat yıldızı Jimmy Butler’ın Basketbol Onur Listesi’ne girebilmek için bir şampiyonluk kazanması gerekip gerekmediği konusunda tartıştılar. Odiase hayır dedi; Smith evet dedi.

Odiase, “Kaç oyuncu, draft edilmemiş yedi oyuncudan oluşan ve sekizinci sırada yer alan bir takımı NBA Finallerine taşıdı?” dedi.

“Jimmy mi, yoksa Erik Spoelstra ve Pat Riley mi?” Parker, Miami’nin uzun süredir koçu olan Spoelstra ve başkanı ve eski koçu Riley’ye atıfta bulunarak araya girdi.

Odiase durakladı.

“Üzgünüm,” dedi. “Jimmy gelmeden önce, LeBron olmadan mı kazandın?”

“Evet, Shaq ve D-Wade ile,” diye yanıtladı Smith, 2006’da koçları Riley ile şampiyonluk kazanan O’Neal ve Dwyane Wade’e atıfta bulunarak.

Odiase’nin argümanını baltalayan bu çürütme, kontrol odasında kahkahalara yol açtı. Parker bölümü bitirdi ve canlı tartışma için Odiase ve Smith’i övdü.

Odiase daha sonra Parker’a “Söylediğim hiçbir şeye inanmıyorum,” dedi. Daha sonra bir röportajda Odiase, spor medyasında “çokça gündeme geldiğine” inansa da, desteklemediği bir noktayı tartışırken “çok rahatsız” hissettiğini söyledi.

Mevcut ve eski oyuncular için, Hot Take kültürüne katılmak, oyuncuları, yorumların onlara yöneltilmesi durumunda hoşlanmayabilecekleri şekillerde eleştirmek anlamına gelir.

Barton, analistlerin “bir oyuncu hakkında çok ileri gittiğinde, özellikle de daha önce oynamadıysanız veya adamın neler yaşadığını gerçekten bilmiyorsanız” sinirlendiğini söyledi.

Devam etti, “Pek çok insanın bunu deneyerek viral hale geldiğini veya eğlence olduğu için birlikte çalıştıkları şirket için daha büyük bir varlık olduklarını hissettiklerini hissediyorum.”

Oyuncular ayrıca bir NBA Finalleri maçı için analist gibi davrandılar. USC erkek basketbol radyosu Jordan Moore, maç bazında yaptı. Ama önce bir tavsiyesi vardı.

“En kötü şov, ‘Ah, ne Jimmy Butler kaydı!’ Moore, ‘Adamım, ne şans!’

“Hepiniz bu ligde oynadınız. Bu adamlarla oynadın. Önceden bilginiz var. Bunu kullanmak zorundasın. Senin işini asla alamam.”

En ciddi oturum podcasting hakkındaydı. 15 dakikalık bölümlerde oyuncular hayatlarından hikayeler paylaştı: deplasmanda oynamak, taraftarlarla uğraşmak, büyümek.

2011’den 2019’a kadar NBA’de oynayan 33 yaşındaki Shelvin Mack, G League’de 24 yaşındaki Robert Baker’a Harvard için oynamanın nasıl bir şey olduğunu sordu. Baker, Kentucky’ye karşı oynadığı bir maçı hatırladı.

“Sinirlerim soğuktu” dedi. “İpucu, iyi ısındım. Hit şarkılar yaptım ve sonra giriş şarkısını çaldılar, ‘Oh’ gibiydim.”

Mack, “Dondun mu?” dedi.

“Evet kardeşim,” dedi Baker, “Zor bir gün” diye ekledi.

Oyuncular, işe alınma umuduyla ağlara göndermek için kamptan en iyi anlarının parşömenlerini alacaklar. Williams, finansal olarak “iyi” olmasına rağmen, yayıncılığın potansiyel finansal faydalarının onu heyecanlandırdığını söyledi. Odiase, bu alternatif kariyerin, basketbolun ötesindeki diğer beceri ve ilgi alanlarını güçlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi.

“Maçtan sonra gelişmek için kendinizin tüm yönlerini tanıyorsunuz” dedi.