Muhteşem Lig’de tepenin yeni sahibi Fenerbahçe’den Galatasaray’a gönderme

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe tepe yolundaki dişli rakibi Başakşehir’i devirmeyi bildi. Tam bir taktik çabaya sahne olan maçta sarı-lacivertliler bir daha kulübeden gelen bir yıldızıyla kazandı. Rossi’nin şahane golü 3 puanı imzaladı. Sarı-lacivertliler doruğa çıktı. Fenerbahçe yöneticisi Erol Bilecik ise, maçtan daha sonra Galatasaray’a göndermede bulundu.

Fenerbahçe, kendisi üzere BAY haftasını geride bırakmış Başakşehir mahzurunu tek gol ve 3 puanla geçti: 1-0.

İlk yarıda iki ekip da konuma girmekte zorlandı. Tartışmalı penaltı konumu ve Volkan’ın çıkardığı Batshuayi’nin baş şutu seçkin aksiyonlardandı. İki dişli kadronun taktik çabası ikinci yarıda da sürdü. ‘Maç birliktee mi bitecek’ derken kaleci Volkan’ın kısa düşen vuruşunu kapan Arao pasını verdi. Oyuna 74’te giren Diego Rossi 84’te ceza alanı haricinden mükemmel bir vuruşla topu ağlara yolladı: 1-0. Fenerbahçe bu dönem birinci sefer üst üste üç maç kazandı. Sarı-lacivertliler şampiyonluk yolundaki direkt rakibini yenerek liderliğe yükseldi.

JESUS’TAN YENİ MUKAVELE YANITI

Fenerbahçe bir haftayı daha galibiyetle geçerken en keyifli isimlerden biri de elbet ki teknik işveren Jorge Jesus’tu. “Büyük grupları büyük yapan taraftarlarıdır. Fenerbahçe gibi…” diyerek kelamlarına başlayan Jesus, “Takım epeyce savaştı lakin uygun de oynadı. Artık Avrupa Ligi’ndeki maçımızı kazanıp başkan bitirmeliyiz” diye konuştu. Mukavele uzatma dedikodularına dair ise Portekizli, “Mayıs sonuna kadar kontratım var ve bu husus hakkında konuşmak istemiyorum” karşılığını verdi.

EROL BİLECİK’TEN GALATASARAY’A GÖNDERME

Öte yandan Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik, maç daha sonrası yaptığı açıklamada ezeli rakipleri Galatasaray’a gönderme yaptı. “Verilmeyen penaltımızın imajını adalet arayan arkadaşlara keyifle göndereceğiz.” diyen Bilecik, şu sözleri kullandı:

“Çok mesutuz. En büyük teşekkürü öncelikli taraftarımıza, oyuncularımıza ve bütün teknik takımımızla paylaşıyoruz. Ligin en az gol yiyen grubuyla karşılaştık. Sıkıntı bir maç olacağını biliyorduk. Keyifli bir maç oldu. Futbolcularımızın, 90 dakika boyunca göstermiş oldukları çabaya ve uğraşa ve teşekkürümüzü paylaşıyorum.”

“HİÇ GÖRMEDİĞİMİZ SÖZLER, ÜSLUPLAR…”

“Bu hoş akşamı farklı yorumlamak istemem. O kadar muazzam futbol oynandı ki… Verilmeyen bir penaltımız var. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Hafta ortasında adalet peşinde koşan, bu mevzuda ahkam kesen örnekleri gördük, konuşanları gördük. Bize verilmeyen penaltının linkini, bu futbolda adalet arayan arkadaşlara göndereceğiz. Salı günü de o arkadaşlardan adaletin ne tarafta olduğunu yorumlamasını isteyeceğiz. Ben burada takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Futbolda adalet her insanın hislerine bakılırsa ortaya koyabileceği bir şey. Bu mevzuda adalet peşinde koşuyoruz diyenlerin üslubuna da dikkat etmesi gerekir. Üslup her vakit haklı olmaktan epey daha kıymetli. Güya olay yerinde bir şey var, katilini arayanlar, bulanlar… Hiç görmediğimiz sözler, üsluplar. Bunların ne futbolun adaletine ne de gidişatına yakışıyor.”

“LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR”

“Türkiye’de futbol alandan hayli sahanın haricinde oynanmaya dönmüş vaziyette. Bizim bütün şikayetimiz, futbolu, Fenerbahçe’nin 10 haftadır oynadığı üzere alanda oynamak. Futbol dışına çıkınca, alakasız istatistikler giriyor. Bunların hiç biri yanlışsız şeyler değil. İşin özeti, lafla peynir gemisi yürümüyor. Futbol saha ortasında oynanması gereken bir oyun. Biz penaltımız verilmemesine karşın, bunu bu gece bir daha gösterdik. Fenerbahçe’nin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Kimsenin hakkını da yemeyiz.”