Muhammet Demir: “Milli kadrodan dolayı hayal kırıklığı yaşadım”

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Harika Lig’in yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Medipol Başakşehir’de golcü futbolcu Muhammet Demir, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz dönemi Gaziantep’te kiralık olarak geçiren ve burada âlâ bir performans gösterdiğini söz eden 29 yaşındaki futbolcu, “Geride kalan dönem benim için hoş geçti. çok keyifliydi, ekip ve benim adıma hoştu. Lakin kıymetli olan geçen dönemi konuşmak değil. Bunu devam ettirmek, daha kıymetli sakatlıksız, kazasız, belasız tıpkı tepkisi göstermek” dedi.

“Aykut Kocaman’ın fazlaca büyük tesiri oldu”

Başakşehir’de devam etmesinde Teknik Yönetici Aykut Kocaman’ın büyük bir tesiri olduğunu tabir eden Muhammet Demir, “Bence fazlaca büyük tesiri oldu. Yani farklı kanıya hareket etmemi fazlaca sağladı Aykut hoca. Çok sağ olsun. Çok etken oldu bende. Onun bu görüşlerine karşılık vermek istiyorum ve hayli çalışacağım” sözlerini kullandı.

“Her mevkide verimli olabilirim”

Başakşehir’de oynayacağı mevki ile alakalı Aykut Kocaman ile bir görüşme yapmadıklarını belirten Demir, “Detaylı biçimde konuşmadık lakin illaki beni yahut oburunu düşünebilir. Nerede düşünürse düşünsün daha verimli olabilirim. Gençken biraz daha kapalı bir tanesiydim. Lakin şuan çok açık, geride de önde de kalabilirim. Durum manasında hoca nereye koyarsa koysun zahmet yaşayacağımı düşünmüyorum” diye konuştu.

“Ahmed Kutucu bize epey yarar sağlayacak”

Kadro içerisinde rekabeti sevdiğini belirten 29 yaşındaki futbolcu, “Bu da benim için her vakit âlâ olmuştur. Ben her vakit sevmişimdir rekabette kalmayı. Bu kılişedir ancak ekibe yarar sağlar. Ahmed ile burada tanıştım. Burada izleme bahtım oldu. Genç, dinamik ve geleceği olan birisi. Beğendim açıkçası. Bunu söylemek bana düşer mi bilmem fakat ağabeyi olarak konuşabilirim. Bence bize epeyce yarar sağlayacak” dedi.

“Milli gruptan dolayı hayal kırıklığı yaşadım”

‘Milli kadroya seçilmemesi ile ilgili haksızlığa uğradığını düşünüyor musun?’ Sorusuna yanıt veren Demir, “Haksızlık üzere şeyler söylemek ağır kaçar lakin tabi hayal kırıklığı yaşadım, kim yaşamaz ki bu biçimde bir sezdaha sonrasında. Orada olmayı fazlaca isterdim, ülkeme faydalı olmayı epeyce isterdim. Bunu eleştirmek hem bana düşmez tıpkı vakitte hakikat bulmuyorum. Tercihi bu türlü yapmışlar. Artık tekrarki ulusal ekip maçlarına, kamplara diyorum” diye yanıt verirken, Demir ayrıyeten, “Burak Yılmazla her vakit yeterli bir ikili olabilirdik” yanıtını verdi.

“Milli grup ile alakalı beklenti oldukçatu ve tepki yüksek oldu”

Ulusal kadronun Euro 2020’de gösterdiği performansa değinen Muhammet Demir, “Kötü geçti turnuva hepimiz için. Herkes fazlaca üzüldü. Beklentiler devasa yüksekliktete olunca ıstıraplar, tepkiler daha fazla oluyor. Gruptan da beklenti oldukçatu ve tepki devasa yükseklikte oldu. Yerli yersiz, hakikat yanlış bilemiyorum lakin ulusal kadroya güvendiğimiz için bu türlü oluyor. Bende epey üzüldüm, daha farklı yerlerde olabilirdik ve o kaliteye sahiptik. Kadrolarda da tıpkı biçimde olur. O ambiansın ortasında olmayınca oraya yorum yapmayı hakikat bulmuyorum. Ne yaşandı neler yaşandı bilmiyorsun. kimi vakit fazlaca farklı şeyler yaşanabiliyor, bilemediğim için epey fazla yorum yapmak istemiyorum” dedi.

“Yabancı hududu hür kalabilir”

TFF’nin almış olduğu yabancı sınırlamasına değinen Demir, “Bana kalırsa hudut olup olmaması kıymetli değil. Hür kalabilir, kalsın da esasen. Fakat kulüpler şu yanlışı yapıyor. Özgür kaldıktan daha sonra Türk oyuncularına bakış açıları değişiyor her insanın. Bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Tıpkı düzeydeki Türk oyunculara karşıda birebir kalabilirseler benim için hiç bir külfet yok. Hudut özgür olabilir. Lakin tabi bunu da yanlış biçimde kullananlar oluyor. Taraftarlarda Türk oyunculara saldırıyor özgürlükten dolayı. Kulüpler değerli buluyorsa almasınlar oyuncuyu. Evvel alıp sonrasındasında Türk hududu hayli deyip rekabetten dolayı kimi büyük gruplar yapıyor bunu. Sen rakip grubuna karşı rekabette olduğun için o daha fazla veriyor, sen daha fazla veriyorsun, daha sonra diyorsun Türk oyuncu fazlaca değerli. Ben mantık dışı buluyorum. Gereksinimi yoksa almasın bu kulüpler şikayetçilerse. kimi vakit de haklılar bu durumda. Tıpkı rekabet ortasında olduğu sürece özgür kalabilir yabancı sınırı” sözlerini kullandı.