Miha Zajc: ‘Galatasaray maçındaki golüm olağan dışıydı’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray derbisinde Fenerbahçe’yi öne geçiren ve galibiyette büyük hisse sahibi olan Miha Zajc, mükemmel bir dönem geçirdiğini söyleyerek, derbide attığı golün de bu dönem attığı en hoş gol olduğunu belirtti.

Galatasaray derbisinde kadronun birinci golünü atarak sarı-lacivertlilerin aldığı galibiyette büyük hisse sahibi olan Miha Zajc, akşam yapılan idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Olağanüstü bir hafta sonunu geride bıraktıklarını tabir ederek kelamlarına başlayan başarılı oyuncu, “Çok uygun oynadık. Düzgün bir maç çıkardık. Kazanmayı hak ettik zira oyunun tamamını domine ettik. Konutumuzda üç puanı kazanmak kıymetliydi. Artık bir daha sonraki maça hazırlanacağız. Umuyorum ki bu maçta da derbide olduğu üzere bir oyun ortaya koyarız. Kusursuz bir dönem geçirdiğimi söyleyebilirim. Gol manasında gruba epey fazla katkı sağlayabildiğimi düşünüyorum. Benim performansımın temel niçini, grup olarak yeterli bir oyun ortaya koymamız. Şu ana kadar düzgün bir dönem geçiriyorum. Kendi adıma olumlu bir müddetç ilerliyor. Her maçı kazanmak değerli. Fenerbahçe’nin kazanması epey fazlaca daha kıymetli. Derbide Olağanüstü bir atmosfer vardı. Taraftarlarımız bizi 90 dakika boyunca destekledi. Bu da bizim oyunumuz için artı bir durumdu. Benim için hayli hisli bir akşamdı. Derbi maçıydı ve kazandığınız vakit, hisler daha üst düzeye çıkıyor. Kusursuz hisler taşıdığımı söyleyebilirim. Galibiyeti getiren gollerden birini atmak benim için mutluluktu” dedi.

“CRESPO İLE YETERLİ BİR KİMYA OLUŞTURUYORUZ”

Crespo ile uyumlu oynadıklarını da söyleyen Zajc, “Crespo hakikaten epeyce güzel bir oyuncu. Onunla oynayabildiğim için epey memnunum. Nitekim onunla bir arada oynadığımızda uygun bir kimya oluşturuyoruz. Kadrodaki her insanın kendisini memnun hissetmesi epeyce kıymetli. Öz inançlı bir biçimde çaba etmemiz epey değerli. esasen alanda da bu öz itimat geldiğinde bunun kararınu gorebiliyoruz. 7-8 maçtır gösterdiğimiz performans ile bunu gösteriyoruz. Büyük keyif alıyorum” açıklamasını yaptı.

“BU SEZONKİ EN ÂLÂ GOLÜMDÜ”

Önümüzdeki dönem sona erecek olan mukavelesi hatırlatılan başarılı futbolcu, “Şu an burada olmaktan dolayı epeyce memnunum. Kadroma minnettarım. Ekip manasında da âlâ durumdayız. Ben alana odaklanmış durumdayım. Kendimi geliştirmeye, performansımı yükseltmeye çalıştırıyorum. Bu yüzden gelecekle ilgili yorumda bulunmak istemem” dedi.

Bu dönem attığı en düzgün golü Galatasaray’a karşı attığını da söyleyen Zajc, “Attığım en âlâ gol olarak Galatasaray maçını söylerim. sıradışı bir goldü benim için. Yalnızca gol açısından bakmamak lazım, maçın değeri açısından fazlaca kıymetliydi. Çok his dolu anlardı benim için. Ben işimi yapmaya odaklı biriyim. Hocanın istediği yerde elimden gelenin en düzgününü ortaya koymaya çalışırım. Gruba yardım etmeyi epey seviyorum. Benim açımdan bu epeyce daha kıymetli. İsmail hocanın gelmesiyle bir arada sahiden ekipteki atmosferin değiştiğini söyleyebilirim. Bu değişiklik de bizim için fazlaca kıymetliydi. Şu an itibariyle herkes kendini konutunda hissediyor. Geliştirmemiz gereken noktaları da geliştirmeye devam ediyoruz. Sıkı bir biçimde çalışıyoruz ve bana nazaran anahtar noktalardan bir tanesi bu. Oyunumuzu oynarken pek rahatız. Oynadığımız oyundan da keyif alıyoruz. Doğal hocamızın rolü de fazlaca büyük” diye konuştu.

“TARAFTARLARIN TAKVİYESİ MUAZZAMDI”

Dönemin geri klan kısmıyla ilgili olarak da konuşan Sloven futbolcu, “Taraftarlarımızın dayanağı muazzamdı. Umarım ilerleyen haftalarda dayanaklarını sürdürürler zira onların takviyesi bizim için fazlaca değerli. Bizler de ebediyen bir daha sonraki maça odaklıyız. Dönem sonunda neler olacağını bakılırsaceğiz. Amacımız, önümüzde oynayacağımız maçları kazanmak” diyerek kelamlarını tamamladı.