Miami Heat’in draft edilmemiş oyuncuları onların gizli silahları.

Avcılar

Member
BOSTON — Max Strus iki sezonu, Illinois, Romeoville’deki bir Division II okulu olan Lewis University’de şutör guard olarak defans oyuncularını cezalandırarak geçirmişti, ardından koçuna pek de beklenmedik olmayan bir haber verdi: Birinci lige geçmek istiyordu. programı.

Koç Scott Trost için acı tatlıydı. Strus’un gitmesine üzüldü ama aynı zamanda Strus’un bir sonraki mücadelesine hazır olduğunu da biliyordu.

Trost, “Ve o adımı atmasaydı bugün bulunduğu yerde olmayacağını kim söyleyebilir?” dedi.

Çarşamba gecesi, DePaul’a katıldıktan yedi yıl sonra ve NBA G Ligi’ne draftsız bir serbest oyuncu olarak katılmasından neredeyse dört yıl sonra Strus, Miami’yi 123-116 yendikleri Miami Heat adına 3 sayılık atışlar yaptı ve defansif duruşlar yaptı. Doğu Konferansı Finallerinin 1. Maçında Celtics’i Isıtın.

Ama belki de beklenmedik varlığıyla ilgili en tuhaf şey, hiç de tuhaf olmamasıydı – en azından 17 kişilik kadrosunda ligin en yüksek seviyesinde dokuz draft edilmemiş oyuncu bulunan Heat için değil. Çarşamba günü, bu oyunculardan üçü – Strus, Gabe Vincent ve Caleb Martin – sahadan 27’de 16 şut çekerken 15’er sayı kaydetti.

Takımın başlangıç oyun kurucusu Vincent, “Bence bu, hepimizin başından geçen benzersiz bir şey ve bunun ne kadar zor olabileceğini biliyoruz.” Bu yüzden sadece birbirimizi motive etmeye çalışıyoruz ve devam edeceğiz. kale.”

Konferans finalleri, sınıfın en iyi (ve en büyük) taslak öncesi vızıltısıyla aynı zamana denk geldi. Salı günü, NBA yarışmacıları Chicago’dan ligin scouting takımına doğru bisiklet sürmeye başlarken, San Antonio Spurs Barclays Center’da 22 Haziran taslağının 1 numaralı taslağını tamamladı.

Kozmik bir felaketin dışında Spurs, Fransa’dan 2,5 metrelik bir genç ve LeBron James’ten bu yana en ünlü genç olan Victor Wembanyama’yı seçecek. Boyu ve becerisi olan yetenekli bir oyuncu ve aynı zamanda oyun için doğuştan gelen bir yeteneğe sahip – evet, aslında bu sezonun başlarında kendi 3 sayılık şutunu kaçırdı – Wembanyama, Spurs için dönüştürücü bir güç olabilir.

Ancak Wembanyama ve bu yılın geri kalan seçimlerinin ötesinde, takımlar için başka bir kadro oluşturma seçeneği daha mevcut: basketbol küresel erişimini genişletmeye devam ettikçe ve daha fazla yetenek yüzeye çıktıkça giderek daha uygulanabilirliği kanıtlanmış bir strateji olan draft edilmemiş havuzu keşfetmek.

Nevada’da tüm konferans oyuncusu olarak oynayan ancak 2019’da draft edilmemiş olan Martin, “Bu pozisyondayken, her şeyi yapmaya hazırsınız,” dedi. “Ve bence giderek daha fazla takım bunu takdir etmeye başlıyor.”

Bu sezon ligin yaklaşık dörtte birini temsil eden 126 draft edilmemiş oyuncunun NBA kadrolarına girdiğini düşünün. Ancak NBA Advanced Stats’e göre, hiçbir takım gölgede kalanlara, küçümsenenlere ve kırılanlara Heat kadar dayanmadı ve draft edilmemiş oyuncular normal sezonda takımın sayılarının yüzde 33,8’iyle ligin en yüksek skorunu elde etti. Nets, takımın puanlarının yüzde 24’ünü oluşturan hazırlıksız oyuncularla bu kategoride ikinci oldu.

Heat antrenörü Erik Spoelstra, en iyi iki oyuncusunun – ilk turdan beri elleri kırık olduğu için kenara atılan Bam Adebayo ve Tyler Herro’nun – ilk tur için en iyi seçimler olduğunu belirtti. Çarşamba günü 35 sayı, 7 asist ve 6 top çalma ile harika bir performans sergileyen forvet Jimmy Butler, 2019’da Philadelphia 76ers ile imza ve takas yaparak takıma katıldı. Ancak Chicago tarafından ilk turda geç seçildi. 2011’de. Diğer bir deyişle, Heat marka yıldızları da sever.

Oklahoma City ve San Antonio gibi bazı takımların takas yoluyla stokladıkları draft tahminleri var ama Heat’in yok. Bunun yerine Spoelstra’ya göre takımın kadrosunu doldururken yaratıcı olması gerekiyor. Miami’nin draft edilmemiş oyuncularının çoğu, G-League ortağı Sioux Falls Skyforce aracılığıyla ortaya çıktı. Spoelstra, G Ligi’ndeki veya denizaşırı ülkelerdeki oyuncuların genellikle bazı NBA yedek oyuncuları kadar yetenekli olduğunu söyledi.

“Zamanlama, kondisyon ve bir oyuncunun gücü söz konusu,” dedi ve ekledi, “Büyük bir hayaliniz varsa ve meydan okumak istiyorsanız, buranın bu oyuncuların çoğu için doğru yer olabileceğini düşünüyoruz. ” ”

Ve Spoelstra, gücünü değerlendirmek (veya geliştirmek) için yardıma ihtiyaç duyduğunda, 2002’de draftsız kalan ve ilk profesyonel sezonunu Fransa’da geçiren ve ertesi yıl Heat’e katılan güçlü forvet Udonis Haslem’e başvurabilir. 42 yaşındaki Haslem, o zamandan beri Miami’de.

Haslem, “Bence kuruluşlar, çağrılmayan birinin kazanmanıza yardımcı olamayacağını varsaymak yerine ödevlerini yapmakla daha iyi bir iş çıkarıyorlar,” dedi. “Taslak birleştirmede karakteri, disiplini veya sorumluluğu ölçemezsiniz ve bunların çoğu bazen gözden kaçar.”

Haslem son sezonlarda idareli oynadı, ancak kendi kendini draft edilmemiş oyuncuların dekanı ilan etmesi de dahil olmak üzere soyunma odasında etkili oldu. Ekibe yeni gelenler, onlara üç şampiyonluk yüzüğünü anlatan ve her şeyin nasıl mümkün olduğunu açıklayan Haslem ile bire bir sohbet ederler. Ama iş için hazırlıklı olsalar iyi olur çünkü Haslem izliyor olacak.

“Buraya çıplak bir adam geldiğinde kişisel olarak alıyorum” dedi. “Başarılı olmalarını istiyorum çünkü bunun mirasımın bir parçası olduğunu hissediyorum.”

Bugünkü mirası, Santa Barbara’daki California Üniversitesi’nde öğrenciyken sol dizindeki ön çapraz bağı yırtan Vincent gibi figürleri içeriyor. Joe Pasternack takımın yeni koçu olarak işe alındığında, rehabilitasyonunun henüz başlarındaydı.

Pasternack, “Aldığım ilk telefon, ‘Koç, bana ne yapacağımı söyle’ diyen Gabe Vincent’tan geldi” dedi. Oyuncuları aramalı mıyım? Bir ekip toplantısı mı ayarlıyorsunuz?’ Bu bir etki yarattı.”

Vincent, son sezonunun başlangıcında üniformasına geri dönmüştü. Ancak maç başına sadece 12.4 sayı ortalamasının ardından Stockton Kings ile G Ligi’nde yer aldı. Vincent’ın oradaki ilk sezonuna birkaç hafta kala, Pasternack tam zamanlı bir asistan pozisyonu açtı ve ona işi teklif etti. Pasternack, Vincent’a bir oyuncu olarak inanıyordu ama aynı zamanda hiçbir garantisi olmadan kaçtığını da biliyordu.

Pasternack, “G Liginde kaç çocuğun hiçbir yere gitmediğini gördüm,” dedi. “Ama aynı zamanda onun harika bir yardımcı antrenör olacak kadar inanılmaz bir lider olduğunu da düşündüm.”

Vincent teklifi kibarca reddetti.

“‘Joe, neden bahsediyorsun?’ gibiydim” Vincent gülerek hatırladı. “Bu hikayeyi neden anlatıp durduğunu bilmiyorum ve ona ‘Joe, bunun içinde iyi görünmüyorsun!’ dedim.”

Vincent, 2019-20 sezonunda Heat ile iki yönlü bir sözleşme imzaladı ve yavaş yavaş rotasyona girmeye başladı. Bu sezon maç başına ortalama 9.4 sayı ile kariyerinin en yüksek seviyesini yakaladı. Sınırsız bir serbest oyuncu olarak, bu yaz önünde büyük bir maaş günü var.

Strus, bir gün Avrupa’da basketbol oynayarak geçimini sağlayabileceğini düşündü. Lewis Üniversitesi’ndeyken hedefi buydu. DePaul’a katıldıktan sonra kampüsteki ikinci gününe kadar tavrı değişmedi. O zamanlar takımın koçu olan Dave Leitao, ona NBA’de bir geleceği olabileceğini söyledi.

Strus, “Çok büyüktü,” dedi. “Bunu hayatımda hiç söylemedim.”

2019-20 sezonunda birinci sınıf öğrencisi olan Strus, Celtics tarafından sakatlandı ve ardından G League’den Windy City Bulls ile oynadığı maçta sol çapraz bağını yırttı. Ertesi sezon Heat ile iki yönlü bir sözleşme imzaladı. Çarşamba günü maçın son ribauntunu aldı.

Bana burada verdikleri her fırsatı değerlendirdim” dedi.