Messi’den epeyce konuşulacak Barcelona açıklaması! ‘Laporta’nın kelamları canımı acıttı’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Barcelona’dan ayrıldıktan daha sonra PSG’de bir türlü eski ritmine kavuşamayan ve hayal kırıklığı yaratan Messi, Katalan grubunun lideri Joan Laporta için birinci defa bu kadar net konuştu.

PSG’nin süperstarı Lionel Messi, eski kulübü Barcelona ile ilgili yaptığı açıklamada geri dönüş sinyali verdi. Arjantinli süperstar Lionel Messi, futbolu bırakmasının akabinde Barcelona’da misyon yapmak istediğini söylemiş oldu.

34 yaşındaki oyuncu, 21 yıllık mesleğinde Katalan grubu ile unutulmaz işlere imza attı ve geçtiğimiz yaz transfer devrinde ekonomik şartlar niçiniyle mukavelesi yenilenemeyince kulübe veda etti. Astronomik bir mukavele ile PSG’ye imza atan Arjantinli yıldız emeklilik planlarını birinci sefer deklare etti.

‘BARCELONA’DA TEKNİK BİR VAZİFEDE OLMAYI ÇOK İSTERİM’

Fotoğraf Kaynağı: Sport

hayatının en değerli dönüm noktası olan Camp Nou’ya geri dönme dileğini lisana getiren Messi, Sport’a verdiği bir röportajda “Bir gün Barcelona’ya dönmek mi? Evet. Her vakit kulübe yardım etmeyi fazlaca istediğimi söylemiş oldum. Barcelona’da, teknik bir misyonda olmayı epeyce isterim. Orada mı olacağım yoksa diğer bir yerde mi bulunacağım şimdilik bilemiyorum. İmkan olursa bir daha elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim zira Barcelona sevdiğim bir kulüp ve onların düzgün biçimde devam etmesini, büyümesini ve dünyanın en güzel kulüplerinden biri olarak kalmasını istiyorum” tabirlerini kullandı.

‘KİMSE BENDEN ÜCRETSİZ OYNAMAMI İSTEMEDİ’

“Kulüpten ayrıldığım günden bu yana Laporta ile konuşmadım. Barcelona’da kimse benden ücretsiz oynamamı istemedi. Maaşımı yarıya indirdim ve kulübe yardım etmeye hazırdım lakin Laporta’nın kelamları ziyadesiyle canımı acıttı ve hakkımda gerçek olmayan kuşkulara yol açtı.”

PSG ile geçtiğimiz ağustos 2 yıllık kontrat imzalayan Messi’nin bir yıl da opsiyon seçeneği var. Arjantinli süperstarın şimdilik mesleğine ne vakit ve hangi kulüpte nokta koyacağı öngörülemiyor lakin mesleğini çocukluk kadrosu Newell’s Old Boys’ta noktalamak istediği de biliniyor.

Messi, PSG’ye transfer olduğundan beri 8 maçta oynadı ve 3 gol attı. Arjantinli yıldızın gollerinin 3’ü de Şampiyonlar Ligi’nde geldi. Messi, RB Leipzig’i 3-2 yendikleri maçta 2 gol atarken Manchester City’i 2-0 mağlup ettikleri çabada ise 1 sefer ağları havalandırdı.