Mehmet Demirkol: ‘Fenerbahçe’nin Löw’e teklif ettiği parayı duyar duymaz inanamadım’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Gazeteci Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’nin teknik yönetici adayları içinde yer alan Joachim Löw’le ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisinin kim olacağı konusu belirsizliğini korurken, Alman teknik adam Joachim Löw argümanları gün geçtikçe kuvvetleniyor. İsmail Kartal vazifeye geldikten daha sonra grubun performansının artmasına karşın, Fenerbahçe Lideri Ali Koç yeni döneme yabancı bir hocayla başlayacaklarını söylemişti.

Socrates YouTube kanalında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Joachim Löw argümanlarına ait değerli sözler kullandı. Fenerbahçe’nin reddedilemeyecek bir teklif yaptığını söyleyen Demirkol, Alman hocanın Türkiye’de başarılı sağlayıp sağlayamayacağı konusundaki tasalarına değindi:

“SÖYLENEN PARA İNANILMAZ”

“Löw’ü Fenerbahçe’ye istiyorlar aşikâr ki. Acayip bir teklif yaptıkları da söyleniyor. Löw’ün niyeti yok aslında. Lakin son devirde zannediyorum biraz fikirleri müspet manada değişmiş. Zira acayip bir teklif yapılmış yani. Söylenen para inanılmaz. İnanamadım yani, o yüzden söylemiyorum. Çok acayip bir para teklif edilmiş. Almanya tarafınca duyduğumuz o.”

“KULÜP KADROSUNA NE KADAR YATKIN?”

“Tabi ne kadar yanlışsız bu karar orası başka. En son ne vakit ekip çalıştırdı Löw? Futbolun öteki biçimde oynandığı bir periyotta. Artık o denli değil ancak. İş epeyce değişti. Löw ondan beri de ne kadar kulüp kadrosu çalıştırmaya yatkın bir insan olarak hayatını sürdürdü. Futbol anlayışı açısından Büyük bir hayal kırıklığı olabileceğini düşünüyorum. İsimden ben de heyecanlanıyorum.”

“bu biçimde YIL 1998’Dİ”

“Futbol açısından benim seyrettiğim en yeterli Fenerbahçe Löw zamanındaydı. ‘Zico mu Löw mü?’ diye sorsan Löw diyebilirim. Zira fazlaca net hatırlıyorum o dönemi. Fenerbahçe epey uzun mühlet düzgün futbol oynamıyordu, inanılmaz olumluydu bu biçimde. Metin Diyadin’in ayağı kırılana kadar Fenerbahçeliler keyiften ölüyordu. Çok parlak bir futbol vardı. Fenerbahçe’nin ligi domine ettiği vakit içinder oldu Daum’la vesaire oldu. Lakin oyun keyfi açısından, her insanın ‘ya ne hoş top oynuyorlar’ dediği Löw periyodudur. Löw şu anda azamide mı?

“GÖNÜLSÜZ BU ADAM”

“Daha hiçbir şey olmadan bu kadar negatif olmak da tabi şey. Fakat bakıyorum nereden tutturacağız. Ben de gidip geliyorum. Löw, gelip yesyeni bir şey kurabilir mi? Bir de şu biçimde bir şey var, gönülsüz adam. En kıymetlisi o. Heyecanla gelmesi lazım bir teknik yöneticinin. Ben Ulusal Takım’ın insanları paslandırdığını düşünüyorum.”