Mavi peruklar ve kötü sözler: Knicks taraftarları playofflara hazır.

Avcılar

Member
Pazar günü Knicks ile Miami Heat arasında oynanacak bir playoff maçından hemen önce, Madison Square Garden’da bir sosisli sandviç satıcısının yanında büyük bir gürültü koptu. Bir grup Knicks taraftarı, başka bir Knicks taraftarını görünce küfür etmeye başladı. Diğerleri başlarını çevirdi ve temkinli bir şekilde gruptan uzaklaştı; bir kavga çıkıyor gibiydi.

Ancak taraftarlar bir araya gelip kollarını kavuşturup zıplamaya başlayınca, bunun bir kavga olmayacağı belli oldu. Ortada duran Darryl Thompson, üzerinde turuncu dört harfli bir kelime ve Heat’in en iyi oyuncusu Jimmy Butler’ın adı olan özel dikim mavi bir Knicks tişörtü giymişti. Tüm bu küfürler? Sadece taraftarlar formanın mesajını yüksek sesle okuyordu.

37 yaşındaki Thompson gururla “Ben yaptım” dedi. “Yaklaşık 30 dakika sürdü. Aklıma hemen bir fikir falan geldi. Benim için sıkıştırılması için bazı özel kişileri aradım. Biz sadece bir tane yaptık. Bunun ortalıkta dolaşmasını istemiyoruz.”

Bunun gibi anlar, Garden’da on yıl sonra oynanan ilk ikinci tur playoff maçı olan Knicks ve Heat arasında Pazar günkü ilk maçı doldurdu. Knicks’in Cleveland Cavaliers’a karşı ilk tur playoff serisi sırasında, Knicks taraftarları arenanın önünde Yedinci Cadde’ye hücum etti, direklere tırmandı, dans etti ve zaferlerden sonra içki içti.

Ancak Pazar günü Knicks, ilk yarıda 12 sayı önde olduktan sonra bu sezon sonrasında ilk kez evinde 108-101 mağlup oldu. Yedinci Cadde daha sonra ıssızdı, kabadayı bir kalabalığa hazırlanan ancak bunun yerine trenle eve doğru yola çıkarken yağan yağmurda su birikintilerinden atlayan hayranları izleyen polislerle sıralandı. 2. maç salı bahçede.

İşte Pazar gününün hayranlarından bazılarına bir bakış.

Gregory Dell, 48

Greg Dell’in Knicks şapkası, insanlara ne kadar süredir takımın hayranı olduğunu gösteren tüysüz kafasına sahip. “12 yaşımdan beri,” diye bağırdı, “saçlarım olduğu zamanlar.” Knicks’in 36 yaşındaki hayran kitlesindeki eksiklikler muhtemelen saç dökülmesinin bir kısmına katkıda bulundu, ancak bunu başka hiçbir şeye değişmedi. dedi. Ve 12 yaşına geldiğinde, yeni bir şehre taşınmadığın sürece takımını değiştiremeyeceğini de sözlerine ekledi.

Dell, takımın 1999 NBA Finallerine ulaşmasından bu yana hatırlayabildiği en heyecan verici Knicks sezonu olduğunu çünkü sonunda kendilerini meşru yarışmacılar gibi hissettiklerini söyledi. Oyun 1 kaybını “bir kenara atacağını” söyledi ve Knicks’in seriyi altı maçta tamamlayacağını tahmin etti.

“Çıkmak gibi bir şey,” dedi. “Size sadık birini – eşinizi, kız arkadaşınızı – bulmak istiyorsanız, onlara en sevdikleri takımı sorun. Reverans yaparlarsa sadıktırlar. seni aldatmazlar seni terk etmiyorlar Bu biziz.”

Miguel Garcia, 45

Miguel Garcia ve iki erkek kardeşi Danny ve John, 43. Cadde ve Ninth Avenue’daki bahçenin uzun gölgesinde, maç günlerinde arenadaki gürültünün bir kısmını duyacak kadar yakınlarda büyüdüler.

Knicks’e dair ilk anısı, 1999 Doğu Konferansı Finalleri’nin 3. maçında forvet Larry Johnson’a 3 sayılık atışta faul yapıldığında ve ardından serbest atışın geçersiz kılınarak Knicks’in Indiana Pacers’ı 92-91 yendiği maçtan geliyor. getirmek.

Pazar günü, özel gün için “çıldırmak” zorunda oldukları için Party City’den satın aldıkları farklı renkli peruklarla bahçeye girdiler.

Garcia, “Biliyorsun, benim saçım yok, bu yüzden bir şeyler giymem gerekiyordu,” dedi.

Francis Vasquez, görünüşe göre onun söylemeye çalıştığı şeyin anlamını anlayabilmeleri için yakındaki diğerlerinin konuşmasını engelledi. Onlar izlerken Vasquez elini kaldırdı: Bu Tanrı içindi, dedi, diğer elini Knicks için olduğunu söylediği şeyin hemen altına koydu.

Greg Dell ve Vasquez, maçtan sonra Pazar günü bir barda buluştular ve Vasquez, ilişkilerinin Knicks hayran kitlesinde sevdiği yönü yansıttığını söyledi.

“Ben onun enerjisini hissedebiliyordum ve o da benim enerjimi hissedebiliyordu,” dedi, “bu sadece bir bağlantı kurar.”

Vasquez, Yukarı Manhattan’daki Washington Heights’ta büyüdü ve burada kendisini asla bir unvanla ödüllendirmeyen bir takım için amansız bir destek oluşturdu. Yine de Vasquez, “Knicks’i için öleceğini” söyledi.

“Şampiyonayı kazanmayalım; O gün isyan çıkar” dedi. “Muhtemelen o gün kilitli kalacağım.”

Romito ailesi

Leah Romito basketbolla hiçbir zaman ilgilenmemişti. Ancak son iki sezonda 8 yaşındaki oğlu Axel, Knicks forveti Julius Randle ve guard Jalen Brunson’a aşık oldu ve onları da hayran yaptı. Pazar günü, bahçedeki pek çok kişi gibi Knicks fandomunda doğmuş gibi bağırıp tezahürat yaparak oğlunun emirlerini yerine getirdi.

Axel ile çıktığı ilk maçtı. Brunson 25 sayı kaydetti ancak Randle ayak bileğinden sakatlandı. “Üzücü,” dedi Axel. “Çok üzgün.”

Lakeisha Reid, arkadaşıyla maça gitmek için 1500 dolar ödedi. Gençliğinden beri bir Knicks hayranı olduğunu ve Pazar günkü maça katılan eski yıldız pivot Patrick Ewing’in babasını ve büyüdüğü New Jersey’deki insanları yanında getirmesinin heyecanını çektiğini söyledi.

Pazar, hayatındaki ilk Knicks maçıydı, bu yüzden bu olay için parlak mavi ponponlarla çarpıcı bir kıyafet planladı. “Yalnızca bir kez yaşarsın,” dedi, “ve ben de ‘hadi düzeltelim’ dedim.”

Reid, kalabalığın “çılgın ama kibar” olarak tanımladığı samimiyetine en çok şaşırdığını söyledi. Reid, hayranların başkalarına oturmaları için bağırdığını ve insanların tartışmadan dinlediğini hatırladı. Bir hayran, onu daha rahat ettirmek için arkadaşıyla yer değiştirdi.

“Kuzeyde biraz sert olmamızla tanınırız ve bazen biraz gürültülü olabiliriz, ancak oyunda bu sadece Kuzey’in sevgisiydi, havaydı” dedi. “Sadece drama değildi. Harikaydı.”

Satchel Aviram, Westchester County, NY’de büyüdü ve kendini bildi bileli Knicks’i sevdi. Hayran kitlesine öncelikle değer veriyor çünkü Nets hayranlarının aksine, Knicks hayranları birkaç iniş ve sayısız düşüşle sadıklar, dedi.

“Nets kaybettiği an, her şeyin bittiğini biliyorlar. Aviram, Knicks kaybederse savaşacağımızı biliyoruz” dedi. “Takım her zaman Knicks’in arkasında durur ve şehir de Knicks’in arkasında durur.”

Aviram, yağmurun ve gri gökyüzünün, mağlubiyetten sonra taraftarlar arasında kasvetli bir duyguya dönüşebileceğini, ancak bunun yerine, 2. Oyunu dört gözle bekleyen çoğu taraftardan olumlu bir “elektrik” hissettiğini söyledi.

Aviram, “O kadar uzun süredir aşağıdaydık ki, sonunda savaştığımız şehir için o kadar önemli ki,” dedi ve “sonunda devam edebileceğimizi anladık gibi görünüyor.”