Mathieu Valbuena: ‘Fenerbahçe ile bağım kolay kolay koparılamaz’

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Olympiacos forması giyen Mathieu Valbuena, Fenerbahçe müsabakasıyla ilgili olarak, “Fenerbahçe ile sevgi bağım kolay kolay koparılamaz. Burada fazlaca hoş vakit geçirdim fakat hepsi geride kaldı ben artık Olympiacos oyuncusuyum. Bu galibiyete pozisyonumuz açısından gereksinimimiz var” dedi.

UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 2’nci maçında yarın Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan Olympiacos’ta bir periyot Fenerbahçe forması da giyen Mathieu Valbuena, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye geri döndüğü için hayli keyifli olduğunu söyleyen deneyimli oyuncu, “Muhteşem hissediyorum, bu biçimde bir ortamda bulunmak gurur verici. Fenerbahçe ile sevgi bağım kolay kolay koparılamaz. Burada epeyce hoş vakit geçirdim lakin hepsi geride kaldı ben artık Olympiacos oyuncusuyum. Bu galibiyete pozisyonumuz açısından muhtaçlığımız var. Umarım sonuç lehimize biter” diye konuştu.

“12 NUMARA HAYLİ ATEŞLİ”

Kümedeki pozisyonlarını belirlemesi açısından yarınki uğraşın kıymetine vurgu yapan Valbuena, “Galibiyeti isteyen bir grup olarak buraya geldik. Üç puanla başladık ve bu tipten çıkmayı hedefliyoruz. Her iki ekibin da antrenörünün Portekizli olması enteresan. Antrenörümüze epey güveniyoruz. Rakibimizin müdaafası pek uygun, atağı da bir o kadar güçlü. Bunun şuurunda hazırlandık. 12 numara pek ateşli, bunu da göz önünde bulunduruyoruz. Bu hususta umarım her türlü pürüzü aşmış olarak maçın sonunda soyunma odasına gideriz” sözlerini kullandı.

‘SIRADIŞI BİR ATMOSFER OLACAK’

Fenerbahçe izleyicisinin maçlarda yarattığı atmosferi grup arkadaşlarına anlattığını söyleyen Fransız oyuncu, “İnanın sıra dışı bir atmosfer olacağını biliyorum, arkadaşlarıma da söz ettim. Sıcak ve baskılı bir atmosferde oynayacağımızı vurguladım. Avrupa Ligi sıra dışı bir tertip. Maçlar değişik bir atmosferde oynanıyor, bunun şuurunda çıkacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” halinde konuştu.