Luis Suarez’den bir yıl daha sonra gelen intikam! Gol daha sonrası olay gönderme

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Barcelona’dan olaylı bir biçimde ayrılarak Atletico Madrid’e transfer olan Luiz Suarez, bir yıl daha sonra eski grubunun ağlarını havalandırdı. Luis Suarez, attığı gol daha sonrası Barcelona cephesine gönderme yaptı.

Barcelona’ya 2014 yılında transfer olan, 6 yıl formasını giydiği Katalan takımında kazanmadık muvaffakiyet bırakmayan Luis Suarez, 2020 döneminin başında kadrodan tartışma yaratan bir biçimde gönderilmişti.

O devir Barcelona’nın başına geçen Ronald Koeman, Luiz Suarez’i telefonla arayarak kendisini ekipte düşünmediğini söylemişti. Takım dışı bırakılan Luiz Suarez, bir süre ekipten farklı tek başına idman yapmak zorunda kalmıştı. Yıldız futbolcuya Koeman tarafınca gösterilen bu yaklaşım, başta Lionel Messi olmak üzere biroldukca futbolcunun yansısını çekmişti.

BARCELONA’YA KARŞI İKİNCİ KERE ALANDA

Atletico Madrid, Luiz Suarez’i 2020 yılında 7 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek takımına katmıştı. Atletico Madrid’deki birinci yılında şampiyonluk yaşayan Luis Suarez, Barcelona’dan gönderilmesinden bir yıl daha sonra, eski ekibinin ağlarını havalandırmayı başardı.

Geçtiğimiz dönem Barcelona ile oynanan birinci maçta corona virüsüne yakalandığı için bakılırsav yapamayan, Nou Camp’ta oynanan ve 0-0 birliktee biten maçta ise 90 dakika oynamıştı. 2021-2022 döneminde La Liga’nın 8. haftasında Atletico Madrid, Barcelona’yı alanında konuk etti.

GOLÜNÜ ATTI, İLETİSİNİ GÖNDERDİ

Müsabakaya birinci 11’de başlayan Luis Suarez, 44. dakikada ağları havalandırarak kadrosunun ikinci golünü kaydetti. Kaleci Marc-Andre ter Stegen ile karşı karşıya kalan Uruguaylı golcü, yaptığı plase vuruşla topu ağlara gönderdi. Atletico Madrid, Thomas Lemar’ın 23. dakikada ve Luis Suarez’in 44. dakikada attığı gollerle maçı 2-0 kazandı.

Bu golün akabinde Luis Suarez, Barcelona’dan ayrılmasına niye olan ve bunu telefonla kendisine bildiren eski teknik yöneticisi Ronald Koeman’a gönderme yapmaktan geri durmadı. Eliyle ‘Telefon’ işareti yapan Luis Suarez, bir yıl ortanın akabinde aldığı intikam daha sonrası bildirisini da göndermiş oldu.

Golcü futbolcunun gol sevinci, dünya basınında geniş yer buldu.

“O GÜNLERİ UNUTMADIM”

Luis Suarez, Barcelona ile oynanan maç öncesi RTVE’ye yaptığı açıklamada “Barcelona’da oynadığım periyotta, beni hor gördüler ve beni sinirlendirmek için tek başıma idman yaptırdılar. Buna karşın profesyonelliğimi hiç bozmadım lakin o günleri de unutmadım” demişti.