Lakers’ın en kötü dönemlerinde “büyüklüğü” gördü.

Avcılar

Member
Yakından bakmanız gerekir, yoksa Lakers’ın El Segundo, California’daki antrenman alanının önündeki telefon direğine çivilenmiş ev yapımı tabelayı kaçırırsınız.

Oyuncu otoparkı girişinin hemen önündedir, ancak birçoğu içeri girerken mavi ve sarı kelimeleri kaçırır.

“SENDE BÜYÜKLÜK GÖRÜYORUM” derler.

İşaret, “ben”in kim olabileceğine, “sizin” kim olduğunuza veya ne tür bir beden olduğunuza dair hiçbir ipucu vermiyor. Ancak mesaj, küçük ama anlamlı bir şekilde, takımı Batı Konferansı Yarı Finalleri serisinde Golden State Warriors’a karşı yönetirken Lakers Koçu Darvin Ham’a ilham verdi.

Hatta Ham, tabelayı asan adamla beklenmedik bir arkadaşlık bile kurdu: Evi ilham verici tabelalarla dolu basketbolu seven bir havayolu çalışanı olan Terrance Burney. Burney’nin acımasız pozitifliği, önde gelen sporcuları ve şovmenleri büyüledi.

Ham, “Kurumsal bir sponsora kaptırmaya çalıştığı sadece bir slogan değil,” dedi. “Gerçekten inandığı bir şey. Bayıldım.”

Ne zengin ne de tanınmış 40 yaşındaki Burney, Delta Air Lines için çalışıyor ve Alman çobanı Ziva ve kız arkadaşı Crystal Lewis ile Los Angeles’ta yaşıyor.

Çoğu Lakers maçından sonra Los Angeles şehir merkezindeki Crypto.com Arena’nın dışında duruyor, elinde kendi mesajıyla el yapımı bir tabela tutuyor ve bunu gören kişinin daha mutlu, daha hafif ve hatta belki daha özgüvenli hissedeceğini umuyor.

Burney, “İnsanlara ‘Sende büyüklük görüyorum’ dediğimde, ‘Sende Tanrı görüyorum’ anlamına geliyor” dedi. “Yani bu, Tanrı’nın bana yapmamı söylediği bir şey, biliyor musun?”

Burney benzer bir tabelayı ilk olarak 15 yıl önce, memleketi Detroit ile çevrili küçük bir kasaba olan Michigan, Highland Park’ta bir sokak köşesinde tuttu. Duanın onu buna götürdüğünü söyledi.

O zamandan beri, bir havayolu çalışanı olarak ücretsiz uçarak dünyanın dört bir yanına damgasını vurdu. Mesajını sokak köşelerinde, protesto yürüyüşlerinde, küçük spor salonlarında ve profesyonel arenaların dışında paylaştı. The Price Is Right’ta yarışmacı olarak bağırdı.

Peterson’ın rapçi Snoop Dogg ile Michigan, Flint’teki su krizinden etkilenen insanları desteklemek için ev sahipliği yaptığı bir yardım etkinliğinin yaklaşmasının ardından Burney’i öldüren eski bir NBA oyuncusu olan Morris Peterson, “O, Forrest Gump 2.0 gibi,” dedi. “O her yerde. O heryerdedir. Onu Paris’te tabelayla görebilirsin.

Burney, bir yıl boyunca Prairie View A&M Üniversitesi’nde basketbol oynadı ve sonraki yıllarda sık sık maçlara ve antrenmanlara katılması istendi. 2007’de, o zamanlar Indiana Pacers ve Detroit Pistons’ın G-League şubesi olan Fort Wayne Mad Ants ile antrenman yapmaya hazırlanıyordu, Rasheed Wallace’ı gördü, ardından Pistons için oynarken bir TGI Friday’de barda oturuyordu.

Burney, Wallace’a “Affedersiniz efendim, geri dönüşlü şutunuz, geri dönüşlü şut tarihinin en iyisidir,” diye hatırladı. “Senden daha uzun insanlara nasıl bulaşıyorsun?”

Wallace koltuğundan kalktı ve yöntemini gösterdi. İkisi birlikte birkaç bira içti ve bir dostluk başladı.

Lakers koçu Wallace ve Ham, yıllar içinde NBA çevrelerinde yakınlaştılar. Bu sezonun başlarında Wallace, Ham’ın evini ziyaret etme planları yaptı. Burney’nin katılıp katılamayacağını sordu.

Lakers sezona 2-10 başlamıştı. Ham, takımın en iyi iki oyuncusu LeBron James ve Anthony Davis’ten en iyi şekilde yararlanmak için mücadele etti. Lakers’ın başına gelen bir şeyi tanımlamak için pek çok insan “mükemmellik” kelimesini kullanmazdı. Ama Burney yaptı.

“Merak etme hocam” dedi. Harika olacaksın harika olacağız Sende büyüklük görüyorum, dedi Ham.

Ham, Burney’nin okumalarına güvendi, bu yüzden iletişim halinde kaldılar. Burney, Ham’e ilham vermesi için mesaj attı. Lakers’ın talihi değişmeye başladı ve bu muhtemelen Burney’nin izinden çok dramatik kapanış makyajlarıyla ilgiliydi. Ama daha büyük bir şeyin olduğuna inanıyor.

Lakers’ın Memphis Grizzlies’e karşı ilk tur playoff serisinin 4. maçından önce Burney, Ham’a “Sizin BARIŞINIZ başkalarına BARIŞ verir!” SENDE BÜYÜKLÜK GÖRÜYORUM!!”

Lakers o gün Grizzlies’ten 6 puan daha iyiydi.

Ham, “Herkes olumlu bir ışık altında görülmek ister ve – sadece basketbolda, NBA basketbolunda, genel olarak hayatta değil – iyi hislere, iyi enerjiye ve size inanan insanlara ihtiyacınız var,” dedi. “Ve bunu temsil ediyor.”

Lakers antrenman sahasının dışındaki tabela haftalardır oradaydı. Davis bunu ilk kez 1 Mayıs’ta, Lakers’ın San Francisco’da Golden State’e karşı oynayacağı seri için Los Angeles’tan ayrılmasından hemen önce gördü.

Bir hayranın onu orada bıraktığını varsaydı ve çok az düşündü.

Ertesi gün Davis 30 sayı ve 23 ribaund ile Lakers tarihinde bir playoff maçında en az 30 sayı ve 20 ribaund ile sadece dört büyük adama katıldı. Performansı, Lakers’ın serilerinin 1. Maçında Warriors’ı yenmesine yardımcı oldu.

Burney bir metin mesajında ”Eeee, REKORD galibiyeti almadan önce tabelayı gördü mü?” dedi.

Bunun bir tesadüf olduğuna ikna olamıyordu.