Konyaspor, Abdülkerim Bardakçı ve Ahmet Çalık ile nikah tazeledi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Harika Lig’de bu dönem başarılı performans sergileyen Konyaspor, orta alana Abdülkerim Bardakçı ve stoper Ahmet Çalık’ın mukavelelerini uzattı.

Konyaspor, başarılı stoperleri Abdülkerim Bardakçı ve Ahmet Çalık ile kontrat yeniledi.

Konya Büyükşehir Stadı Basın Toplantı Salonu’nda Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen’in iştirakiyle gerçekleşen imza merasiminde Abdülkerim Bardakçı’nın kontratı 3+1 yıl, Ahmet Çalık’ın kontratı ise 3 yıllığına uzatıldı.

İmza merasiminde konuşan Lider Fatih Özgökçen, 13. hafta itibariyle oynanan oyunun, futbolcuların ortaya koyduğu uğraşın taraflı tarafsız her insanın beğenisini kazandığını belirterek, “Tabii bu noktada hem biz idare olarak hem teknik grubumuz hem futbolcularımız ellerinden gelen çabayı sonuna kadar gösteriyor. Bu da bizi şad ediyor. En azından istek ettiğimiz istediklerimiz alana yansıyor. Doğal ki bu noktada daha âlâ yerlere gelme uğraşı içerisinde olduğumuzu da bilhassa belirteyim. 100. yılı yaşıyoruz. Olağan ki 100. yıl değerli. Türkiye’de biroldukça spor kulübü çabucak hemen 100. yılını yaşamadı. ötürüsıyla bunda da değerli çalışmalar yapma isteği içerisindeyiz. 100. yılda Konyaspor Kulübü ne kadar başarılı olursa kent olarak da o kadar ülke gündeminde ismimiz yer alır” dedi.

“Konyaspor birlik ve birliktelik içerisinde fazlaca daha yeterli yerlere gelecektir”

Şu ana kadarki yapmış oldukları transferlerde Konyaspor’un üstün menfaatlerini en üst seviyede tutacaklarını belirttikleri hatırlatan Fatih Özgökçen, “Konyaspor’un üstün menfaatlerinin yanı sıra futbolcu arkadaşlarımızın menfaatleri de doğal ki bizim için vazgeçilmez bir ana ögedir. Bu noktada transferi gerçekleşecek arkadaşlar da bize sonuna kadar katkı ve takviye veriyorlar diye her platformda belirtmiştim. Hem Abdülkerim hem Ahmet bu noktada bize son derece yardımcı oldular. Konyaspor’un üstün menfaatlerini kıymetlendirerek, yeri geldi kendi menfaatlerinden de taviz verdiler. Ben bu noktada her ikisine farklı ayrı teşekkür ediyorum. Öbür mukavele yenileyen futbolcu arkadaşlarımız üzere onlar da büyük fedakarlık gösterdiler. İnşallah Konyaspor birlik ve birliktelik içerisinde epeyce daha güzel yerlere gelecektir diye umut ediyorum” tabirlerini kullandı.

İmzalanan kontratlar hakkında kısa bilgi veren Lider Özgökçen, “Ahmet ile 3 yıllık kontrat imzaladık. Abdülkerim ile 3+1 yıl mukavelemiz akdedildi. İnşallah şimdiye kadar göstermiş oldukları 13 maçtaki o mücadeleci hallerini geri kalan dönemde da sonuna kadar göstereceklerdir. Bu imzaların kulübümüze, kentimize, futbol topluluğuna hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.