Knicks, küçük artışlarla da olsa ilerliyor

Avcılar

Member
Ve Brunson, Mitchell’den daha az neşeli bir ek olsa da, yeni ekibiyle başarılı oldu. Salı günkü maçtan önce 22.5 sayı ve 6.3 asist ortalamaları tutturdu. Ocak ayında maç başına ortalama 28,3 sayı alıyordu ve Milwaukee Bucks’a az farkla kaybettiği 44 sayılık performans da dahil olmak üzere beş kez 30+ sayı elde etti.

Brunson, “Öğrendiğim ve sadık kaldığım bir şey, bu sınırların dışında ne olursa olsun, hiçbir şeyin beni gerçekten etkilemediğidir” dedi. “Tabii ki New York’ta oynamak daha büyük bir sahne, gözler her zaman üzerinizde ama ben sadece bunun için endişelenmemek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.”

Onun yardımıyla Knicks, Aralık ayında üst üste sekiz maç kazandı ve Doğu’da 10. sıradan bu seride 6. sıraya yükseldi.

Molalar da oldu. Salı günkü galibiyet dört maçlık bir mağlubiyet serisine yol açtı ve Knicks, sakatlanan Mitchell Robinson’ın bıraktığı boşluğu nasıl dolduracağını düşünüyor.

Her şey devam eden bir çalışma ama Salı gecesi, diğer gecelerde yapamayacakları bir oyunu bitirdiler. Üçüncü çeyrekte 8 sayı geride kaldıktan sonra mücadele ettiler.

Thibodeau, maçtan sonra retorik bir şekilde, “Bunu yapmak için gereken aciliyeti nasıl buluyorsunuz?” diye düşündü. “Cesaretini kırma, daha kararlı ol.”

Thibodeau’nun bakış açısına göre cevap, daha az cansız şeylere odaklanmakta yatıyor – hücum ribaundunu garantilemek, başıboş bir topu kovalamak, bir pası saptırmak.

“Yalnızca gelişmeye odaklanmaya devam edin; Herkes önceliği takımına verir,” dedi Thibodeau. “Ve bunun – daha gidecek çok yolumuz olduğunu biliyoruz.”