Kılıçdaroğlu: “Bugün elektriğimizi kesmişler”

mahkum

New member
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konutunun elektriğinin kesildiğini duyurdu.

CHP önderi Kılıçdaroğlu, “Eşimden az evvel haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu aksiyonum bir sivil itaatsizlik daveti değildir. Bir direniştir. Aksiyonum ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” notuyla paylaştığı görüntü iletide şunları söylemiş oldu:

“Sevgili halkım; eşimden az evvel bir haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu, milletimiz fazlaca güç günlerden geçiyor. Hanelerin belini büktüler. Güce yaptıkları artırımlar 3 yılda yüzde 400’ü aştı, tam yüzde 400. “Geri çekin zamları” dedim, çekmediler; halbuki güç temel bir insan hakkıdır, ekmek üzeredir, su üzeredir, hava üzeredir, hakkındır elektrik ey halkım.

Artık gelelim can alıcı soruya… 2021’de kaç abonenin elektriği kesildi derseniz; 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone yahu, 4 milyon! Kişi değil abone, lisana kolay, kaç kişi demek bunun hesabını varın siz yapın. Çektiğimiz, size çektirilen zahmete bakın Allah aşkına!

Et ve Süt Kurumuna yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. halbuki zavallı fakir çocuklarımız, hem aç he ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya tertibine karşı faturamı ödemeyeceğimi söylemiş oldum. Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim; fakat bu nasip kısmet uğruna verilen arbedede yerimiz belirli olsun istedim, Halil İbrahim Sofrasına ben de oturmak istedim, ödemedim, ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim.

Bundan daha sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21 sularında ekranları başına davet ediyorum, görüşmek üzere.”

Hibya Haber Ajansı