İstanbul Maratonu’nda öğrenciler için koşacaklar

Atletizm

Global Mod
Global Mod
N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda 158 yıldır eğitimle ömürleri değiştiren Darüşşafaka için koşacak eğitim sevdalıları aranıyor! Eğitimde Fırsat Eşitliği için koşacak olan gönüllülerin dayanağıyla Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin 300’ünün tablet gereksinimi karşılanacak.

Bu yıl 7 Kasım Pazar günü fizikî olarak gerçekleşecek N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nu için geri sayım başladı. Son müracaat tarihi 20 Ekim olan, dünyada kıtalararası koşulan tek maraton olma özelliğine sahip N Kolay 43. İstanbul Maratonu; 42K, 15K ve 42K paten kategorilerinde bir daha hudutlu sayıda iştirakçiyle koşulacak.

30-31 Ekim tarihlerinde, yarışmacıların kendi parkurunu seçerek istediği lokasyondan katılabileceği sanal koşu bu yıl da iştirakçilerini bekliyor.

Darüşşafaka Cemiyeti de 2015 yılından itibaren yardımseverlik koşularına katılarak annesi yahut babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, yetenekli öğrencilerin eğitimine kaynak sağlıyor. Darüşşafaka’nın bu yıl N Kolay 43. İstanbul Maratonu dayanaklı kampanyasında Darüşşafaka’da eğitim bakılırsan öğrencilerin tablet gereksinimi karşılanacak. Eğitim sevdalıları bu yıl da Darüşşafaka faydasına koşarak, babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, yetenekli öğrencilerin eğitimlerine takviye olabilecek.

Eğitim için Adım Adım: “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız”

25 Ekim tarihinde bağışların toplanacağı N Kolay 43. İstanbul Maratonu’na kaydolduktan daha sonra bağış kampanyası başlatmak ve etrafını de harekete geçirerek bağış toplamak isteyen koşucuların Adım Adım platformuna üye olması gerekiyor. Adım Adım ailesine katılmak içinse Yeterlilik Peşinde Koş Platformu’nda profil açmak, daha sonrasında Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” projesini seçmek ve 25 Ekim’den itibaren de bağış kampanyasına dayanak sağlamak mümkün.