İspanyol hazır giysi devi Mango.com.tr eserleri teslim etmiyor!

Mihriban

Global Mod
Global Mod
Mango her insanın bildiği üzere bir İspanyol markası. Geçmişte, tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de süratli bir ivme yakalayarak büyümüştü.

Marka için İspanya ve Fransa’dan daha sonra Türkiye en kıymetli pazarlardan birisi. Ülkemizde yaklaşık 100’e yakın mağazası var. İstanbul’da toplam 45’in üzerinde mağazası bulunuyor.

Markanın en büyük mağazaları İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde. Lakin Mango’nun alışveriş sitesi sitesi olan mango.com.tr’den alışveriş yapanlar mağdur oldu. Şirket bir aydır satılan eserleri teslim etmiyor. Paraları da iade etmiyor. Mango’ya ne telefonla ne de maille ulaşılamıyor. Mango.com.tr’den alışveriş yapan binlerce kişi mağdur durumda. Mango hakkında şikayetvar sitesine bir yılda 5 bin 874 şikayet geldi. Şirket şikayetlere de hiç yanıt vermiyor. Uluslarası bir marka olan Mango’nun bu vurdumduymazlığı müşterilerin yansısını çekiyor.

İŞTE MANGO.COM.TR İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER

Mango Eserim Gelmedi! Lütfen Paramı İade Edin!

Ayşenur
-Mango’dan 25 kasımda aldığım eser hala gelmedi. Gönderildi diyor lakin hiç bir şey gelmedi. Hususun ivedilikle çözülmesini rica ediyorum. Sanırım benim üzere her insanın eserinde problem var. Göndermeyecekseniz paramı iade almak istiyorum. Bu acemiliği yaptığınıza inanamıyorum.

Nihan-27/11/2022 tarihinde verdiğim siparişteki bir eser teslim edildi başkası hala hazırlanıyor görünmekte. Mango müşteri hizmetlerine aslına bakarsan ulaşılamıyor. Eser iadesi gerçekleştirmek istesem iade kodu oluşturamıyorum eser teslim olmadığı için Mango online dan tekrar asla alışveriş yapmam. Yazıklar olsun muhatap biri bile yok…

Ayse-Mango’dan 25 Kasım’da almış olduğum eserler hala teslim edilmedi. Süreç çizelgesinde 21 gündür “gönderildi” olarak görünüyor. Aplikasyonda yahut sitelerinde gönderiyi takip edebileceğimiz ne bir kargo kodu mevcut ne de link. Eserlerimin artık bana ulaşmasını istiyorum. Kış bitmeden montumu giyebileyim. Geçilmeden dolayı rastgele bir bilgilendirmede yapılmıyor. Kargonun gelmesi için vahiy mi bekleniyor anlayamadım. Artık bir tahlile kavuşmasını istiyorum.

Şule-Mango’dan 22 Kasım tarihinde ve 24 Kasım tarihinde 2 adet siparişim oldu. Neredeyse 1 ay olacak bu vakte kadar yüz defa aradım mail attım tüm toplumsal medya mecralarından yazdım. Alabildiğim tek dönüş yurt dışı eseri olduğu için geç gelebilir açıklaması. Eserler uzaydan geliyor olamaz herbiçimde. Bu siparişlerimden daha sonra Zara ®’dan da sipariş verdim ancak onlarda yurt dışı eseri bulunmasına karşın çabucak teslim edildi. Bu nasıl bir iş anlamıyorum. Fiyatı aldılar ve paramızı işletiyorlar. Eserler iptalde edilmiyor teslimde edilmiyor öylece bekliyoruz. İndirime giren tek firma siz değilsiniz. Öteki firmalar tüm teslimatlarını çatır çatır yaptı. Mango hepimizi yanılttı. bu biçimde bir iş yok. Muhatap hiç yok. Eserler kargo firmasında da gözükmüyor.

Özgür-Mango online’dan 21 Kasım günü Black Friday indiriminden eser satın aldım. Satın alırken kestirimi teslimata 10 iş günü yazıyordu. Bugün 9 Aralık eser hala bana ulaşmadı. Sipariş verdiğim gün gönderildi diye bir bildirim aldım. Ne yazık ki eser hala yok. Müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız.

Haksız çıkar ve müşterileri mağdur ettikleri için sınır telesekretere düşüyor. Sınırların fazlaca ağır olduğundan bahsediyor. halbuki bu da palavra. 1000 defa aradığımda fakat ulaşabildim. Eserin İspanya’dan tedarik edildiğini ve TR’ye çabucak hemen gelmediğini söylemiş olduler. Eserin İspanya’dan bu kadar geç geleceğini bilseydim asla sipariş vermezdim.

Se Kose- 06.11.2022 tarihinde yaptığım alışveriş için “tahmini 10 iş günü” yazan bir eser aldım. Kestirimi deyince doğal olarak “yaklaşık” sözü canlanıyor insanın beyninde. Bugün tam 10 iş günü oldu, iddiası mühlet de tamamlandı pekala artık eser nerede? Birkaç kere Mango müşteri hizmetleri ile görüştüm yola çıkacağını söylemiş olduler, ancak hiç o denli bir belirti yok. Sevgili Mango gördüm ki bununla ilgi bir sürü şikayet var ® ve birçoklarına geri dönüş sağlanmamış bile, ya mamüllerinizin ardında durun ya da bizleri mağdur etmeyin. Aldığım eser bir armağandı ve eseri sahiden beğendiğim için aldım, kendime almış olsaydım bu kadar peşine düşmezdim. Sizden ricam şikayetlerimizle “ilgilenmeniz” yemin ettiğiniz tarihlerde eserlerimizi bizlere ulaştırmanız.

Yatırım tavsiyesi içermez.