İspanya – İsveç maçına damga vuran pozisyon… Alvaro Morata kaçırdı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
EURO 2020 E Kümesi müsabakasında İsveç ile gayret eden İspanya alandan 0-0’lık sonuçla ayrıldı. Maç boyunca pek fazlaca konuma giren lakin İsveç kalecisi Robin Olsen’i geçemeyen favori İspanya’da gecenin en hayli konuşulan ismi Alvaro Morata oldu.

Maç boyunca oyunun hakimi olan İspanya’da, son vuruşlarda tıpkı beceriyi gösteremeyen Alvaro Morata tribünler tarafınca ıslıklandı. Çabanın 38. dakikasında savunma ardına atılan topla kaleci Olsen ile karşı karşıya kalan Morata topu dışarı vurdu. Yüzde yüzlük gol durumunda çerçeveyi bulamayan ve ekibini öne geçirme bahtını kaçıran yıldız golcü taraftarların protestolarına maruz kaldı.

66. DAKİKADA OYUNDAN ALINDI

Birinci yarıda kaçan o net fırsatta ekranlara yansıyan İspanya Teknik Yöneticisi Luis Enrique’nin yere çökerek yaşadığı şaşkınlık sözü toplumsal medyada da gecenin en epeyce konuşulanları ortasına girdi.

Maç boyunca etkisiz olan ve 66. dakikada oyundan alınan Alvaro Morata yerini Pablo Sarabia’ya bırakırken tribünlerden gelen reaksiyon ile büyük bir keder ve şok yaşadı. 1 puana razı olan İspanya’da gecenin en hayli konuşulan ve tenkitlerin amacı haline gelen 28 yaşındaki oyuncuya kadro arkadaşları ve teknik yöneticisi sahip çıktı. İşte maçtan daha sonra Morata için yapılan açıklamalar:

• Aymeric Laporte: “Morata’nın bu maçta başarılı olamadığı bir gerçek fakat daha sonraki maçta 3 tane atıp herkesi susturacak”
  • Marcos Llorente: “Morata’nın bizim için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bugün şanslı değildi, hepsi bu.”
  • Luis Enrique: “Morata ıslıklandı. Ben onun bunu hak etmediğini düşünüyorum. Bize düşündüğümüzden daha fazla katkı sağlıyor. Yarım metre gerisinde kalan topu gol atamadı diye tenkitler başladı. Alanda uğraş eden herkesi alkışlamalıyız. O bunu aşabilecek bir oyuncu.”
TOPLUMSAL MEDYADA YAPILAN MORATA YORUMLARI:

• Alvaro Morata bizim ülkede halı saha oynasa fazlaca dayak yerdi.
  • Morata’nın mesleğinde real madrid, juve, atletico madrid ve ispanya ulusal ekibi olmasını hazmedemiyorum.
  • Sana da güzel geceler 90 Milyon Euro kıymet biçilen Morata.
  • Morata’nın ayağının olmadığına yemin edebilirim lakin kanıtlayamam.
  • Yakın tarihteki İspanyol forvet evrimi: Raul -> Villa -> Torres -> Morata
  • Morata çıkışta hocaya hocam ne oldu artık elendik mi diye sormuş