İrfan Buz’dan ayrılık sinyali

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Ligde 8 maçta 2 galibiyet alarak 6 puan toplayabilen Yeni Malatyaspor da Teknik Yöneticisi İrfan Buz, istifa edip etmeyeceği sorularına, “Benim niyetlerim epey farklı, her vakit Yeni Malatyaspor’un âlâ olmasını istediğim için idaremizle birlikte oturacağız, konuşacağız. Değerlendirmesini yapacağız” diye karşılık verdi.

Harika Lig’in 8. haftasında Yeni Malatyaspor alanında Hatayspor’a 2-0 kaybetti. Doğu Anadolu grubunda Teknik Yönetici İrfan Buz maç sonu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“ÇOK ÜZGÜNÜM, İSTEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEYİ ALANA YANSITAMADIK”

Hatayspor karşılaşmasını kıymetlendiren Buz, “Çok kıymetli bir karşılaşmaya çıktık. Sahiden, içeride kazanmak istiyorduk. Uygun de hazırlanmıştık bu hafta içerisinde. Maalesef, istediklerimizi yapamadık, 2-0 mağlup olduk. Çok üzgünüm, istediğimiz hiç bir şeyi alana yansıtamadık. Çok üzgünüm. Buradan galip gelerek ulusal kadro ortasına gidelim, oradan çıkmak istiyorduk. Maalesef olmadı, epeyce üzgünüz” dedi.

İstifa edip, etmeyeceği sorulması üzerine Buz, “Hakikaten baktığımızda son haftalarda skoru alamadık fakat fazlaca makûs oynamadık. Bugün makus oynadık. Bu gün hakkettik, ona epey üzülüyorum. Bir de şu biçimde bir şey var, biliyorsunuz benim Malatya ile epey farklı bir bağım var. Ben hiç bir vakit Malatya’nın, Yeni Malatyaspor’un makus olmasını istemiyorum. Birinci geldiğimde epey uygun hatırlıyorum. 5 puandaydık, TFF ligindeydik. Çok daha güç koşullarda ligde kaldık. İkinci yılımızda Üstün Lig’ e çıktık, insanları sevindirdik. Üçüncü sene, geçen sene geldiğimizde 45 puanla ligde kaldık. Daima mutluluklar yaşadık, burada insanlara mutluluklar yaşatmaya çalıştık. Alışılmış ki durum kıymetlendirilmesi yapılacaktır, idaremiz ile birlikte. Ben her vakit Yeni Malatyasporumuzun yeterli olmasını istiyorum. Benim fikirlerim fazlaca farklı, her vakit Yeni Malatyaspor’un güzel olmasını istediğim için idaremizle bir arada oturacağız, konuşacağız. Değerlendirmesini yapacağız” dedi.