İnsanların Gerçekçi Olmayan Beden Ülkülerini Kırmak İçin Instagram’ın Geçersiz Yüzünü İfşa Eden Fitness Eğitmeni

Derya

New member
En sevdiğim fenomeni buldum sanırım.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news…

Fitness fenomeni Hayley Madigan, insanların Instagram üzere uygulamalarda paylaştıkları içeriklerin manipüle edilip çarpıtıldığı için toplumsal medyanın birçoklarının “sahte” olduğunu kanıtlama nazaranvine kendini adamış durumda.

www.instagram.com

Toplumsal medyanın gerçek hayata çarpıtılmış bir bakış açısı ile baktığını hepimiz biliyoruz. Birden fazla insan elbette hayatlarının yalnızca en heyecan verici ve cazibeli kısımlarını paylaşmayı tercih ediyor.

www.instagram.com

Toplumsal medyada karşılaştığımız birden fazla şeyin aslında gerçek hayatla uzaktan yakından alakası olmadığı ortaya çıktı

Bir Instagram fenomeni, büyük takipçi kitlesine sahip şahısların dünyaya yaydıkları içeriği çarpıtıp manipüle etmesinin ne kadar kolay olduğunu ifşa etme misyonuna çıktı.

www.instagram.com

Fitness eğitmeni olarak çalışan Hayley Madigan, takipçilerine nizamlı olarak, fotoğrafların bilhassa bikini fotoğraflarının büsbütün farklı görünmesini sağlamak için aydınlatma, perspektif ve photoshop kullanmanın ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.

31 yaşındaki Hayley: “Kadınlara ve erkeklere, görüntülerde bile insanların bedenlerinin manipüle edilmesinin ne kadar kolay olduğunu göstermek istedim” dedi.

www.instagram.com

“Genç jenerasyonumuz toplumsal medyaya büyük kıymet vererek büyüyor ve bu gençler insanların içeriğinin gerisindeki gerçeği bilmeyi hak ediyor. Bu gerçek değil ve insanların özgün olmaları için rol modellere gereksinimleri var.” diyerek de hedefini açık bir biçimde herkese aşikâr etti.

www.instagram.com

Bu ayın başlarında Hayley, 480.000 takipçisine bunun ne kadar kolay olduğunu göstermek için “Vücudumuzu düzenlemenin tek bir tıklamayla yapılabildiği bir dünyada, gördüğünüz her şeyin uydurma olabileceğini asla unutmayın!” açıklamalı kendisinin düzenlediği bir görüntü yayınladı.

View this post on Instagram

A post shared by Hayley Madigan (@hayleymadiganfitness)

Görüntüde, adamların bedenlerinin da nasıl manipüle edilebileceğini göstermeye başlamadan evvel, belini inceltmek ve poposunu büyütmek için bir şıkla photoshop yapabildiğini gösteriyor.

Hayley: “Kendilerini inançta hissetmek yahut kabul etmek için bedenlerini düzenlemeleri gerektiğini düşünen beşerler için çok üzülüyorum. Düzenleme yapmadan kendi bedenlerinde rahat ve kendinden emin hissetmeleri için bu görüntüyü yayınlamak istedim.” dedi.

www.instagram.com

Hayley: “Umarım onları akıl sıhhatleri için kendi vücutlarını sevmeye teşvik edebilirim.” diyerek gelecekte bu vazifesi yapmaya devam edeceğini vurguladı.

www.instagram.com

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.