İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan Ali Koç’a sert reaksiyon: Türkiye’yi provoke etmek için…

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Trabzonspor’un eski liderlerinden İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un Trabzonspor maçından daha sonra yaptığı açıklamaları sert bir lisanla eleştirdi.

Trabzonspor’un 50. Divan Genel Kurulu’nda konuşan eski Trabzonspor Lideri İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Lideri Ali Koç’u amaç aldı. Trabzonspor-Fenerbahçe maçının akabinde Ali Koç’un havalimanında yaptığı konuşmayı eleştiren İbrahim Hacıosmanoğlu “Haramzadeler yanlarına 3 amigo alarak Türkiye’yi provoke etmek için havaalanına tahminen 100 kişi topladılar. Bir kulüp lideri elinde hoparlörle amigo üzere konuşuyor. Son vakit içinderda gördüğünü çalan bir hakem vardı o maçta” dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, konuşmasında şu tabirlere yer verdi:

“Biz 7’den 70’e birlik olursak başarıyı yakalamak için hiç bir pürüzün kalmayacak. Liderim epeyce sıkıntı bir nazaranv yapıyorsunuz beraberinde kutsal bir bakılırsav bu. Teknik takımın, futbolcuların, taraftarın, emeklerinin Trabzonlular olarak ne sıcak ne soğuk savaşa heba etmemek için var gücümüzle çaba etmek zorundayız. Ne vakit şampiyonluk için ayaklanıyorsak kirli oyunlar başlıyor. Bunun birinci sahnesini Fenerbahçe maçı daha sonrasında gördük. Haramzadeler haram yemeye alıştığı için delikanlıca maç yöneten hakemler onların güzeline gitmez. Büyük kıyametler koptu. Haramzadeler yanlarına 3 amigo alarak Türkiye’yi provoke etmek için havaalanına tahminen 100 kişi topladılar. Bir kulüp lideri elinde hoparlörle amigo üzere konuşuyor. Son vakit içinderda gördüğünü çalan bir hakem vardı o maçta. Kamuoyunda şu biçimde bir algı var, ‘Fenerbahçe’ye haksızlık yaptığı için Ali Şansalan dinlendiriliyor’. Ali Şansalan’ın dinlendirilmesi konusunda, federasyon yöneticileri de burada, gözlemci ve temsilcilerin raporları da açıklansın. belirtildiğı vakit Ali Şansalan’ın niye dinlendirildiği açıklanacaktır. Fenerbahçe’ye değil, Trabzonspor’un penaltısını vermediği için eksi puan aldı. Bunlar açıklanmış olsaydı, Fenerbahçe Lideri buradan nara atarak indiği Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yuhalanırdı. MHK’de bir değişim oldu. MHK’nın en büyük imtihanıdır. Ali Şansalan maçta gösterdiği hakemlik iradesinden dolayı ceza değil hakemlik ömrüne devam etmesi gerekiyor. Ben oradaki hakemlik sistemini ve çetesini düzgün biliyorum. Bu arkadaşımıza sahip çıkmak gerekiyor.”

“GİDELİM MAHKEMEYE”

3 Temmuz şike süreciyle ilgili olarak sert tabirler kullanan İbrahim Hacıosmanoğlu kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“3 Temmuz’da şike yaptınız diyenler artık konuşun diyerek kendilerini aklanmış sayıyorlar. Zira haram yemeye alıştıkları için. Ben buradan bir Trabzonspor sevdalısı olarak bir daha söylüyorum; şayet ki kim ‘3 Temmuz sürecinde şike yoktur’ diyorsa, namussuz, onursuz haysiyetsizin dik alasıdır. Artık versinler beni mahkemeye. Gidelim mahkemeye, tek tek şikenin nasıl olduğunu tekrar tekrar orada ispat edelim. Bunlar ‘Şike vardır’ kimse diyemez diyor. Ben ‘Yoktur diyene’ diyorum.”