Hatayspor ve Ömer Erdoğan’ın başarısı: Az parayla fazlaca iş!

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Geçen sezonki muvaffakiyetlerinin bu dönem üstüne koyarak ilerleyen Hatayspor’da teknik yönetici Ömer Erdoğan, ekipten 9 futbolcunun ayrılmasına karşın istikrarı ve başarıyı anlattı.

Üstün Lig’de Hatayspor’u 13 hafta sonunda ikinci sıraya taşıyan Ömer Erdoğan SÖZCÜ Spor’a değerli açıklamalarda bulundu. Genç Teknik Yönetici, muvaffakiyetinin sırrını arkadaşımız Ali Aydın’a anlattı. İşte 44 yaşındaki çalıştırıcının açıklamaları:

“Oyuncuları transfer ederken taktiğimize uygun isimleri almaya çalışıyoruz. Gelmeden oyuncuya kendi isteklerimizi, tahlillerimizi gönderiyoruz. Oyuncu geldiği kadroda nasıl bir oyunla karşılaşacağını, hocanın nasıl bir oyun istediğine hazırlıklı oluyor.”

“ANALİZE BAŞ YORUYORUZ”

“Günümüz görüntü tahliliyle oyuncunun yanlışlarını drone ile çekip eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Oyuncular da esasen bu mevzuda ilerleme kaydedince projeye inanıyor. Kendi gelişimi ile bir arada kadronun muvaffakiyetinde hisse ediniyor, rol alıyor. İşler de âlâ gidince bu süreç kolay oluyor. 9 oyuncunun gitmesi benim de idarenin tercihi değildi. Kimileri kiralık geldi, kulübü ile muahede yapamadık. Harcama limitine uyup, bütçeyi istikrarda tutmaya çalışıyoruz.”

Fotoğraf: Hüseyin Çağlar – Sözcü

“SERGEN HOCA İLE ISTIRAP YOK”

“En son Beşiktaş yendiğinde güzellerine gitti, hiç bir sorunumuz yok. Sergen hocaya da yanlış bir transferin olduğunu söylemiş oldum. Açıkçası Sergen hocayı tebrik ediyorum, futbolculukta beğenerek izlediğim, hocalıkta da tıpkı biçimde epey düzgün işler yaptığına inanıyorum. O açıklama açıkçası o gün yaşandı ve daha sonra kapandı. Skora bakılınca bu durum onlara yaramış üzere görünüyor.”

“MAÇ MAÇ DÜŞÜNÜYORUZ”

“Şu an ikinciyiz. Bizim için en değerlisi, dönemi nerede bitireceğimiz. Bununla ilgili olarak konuşmak için epeyce erken. Maçtan maça düşünüyoruz. Bu, bizi nereye gdolayır bilemiyoruz fakat şu anki bulunduğumuz nokta, hayli kıymetli değil. Bir tek değerli tarafı, oyuncularımızın özgüvenli, keyifli olması, topluluğun, bu durumdan keyif alması. Önümüzde fazlaca maç var. Bunla ilgili bir açıklama yaparak, hem grubumu birebir vakitte kendimi baskı altına almak istemiyorum.”

“YÖNETİMİN BAŞARISI BU”

“Geçen sene sportif muvaffakiyet ile bir arada yönetimsel muvaffakiyetin da fazlaca büyük kıymeti vardı. Cebimize bakılırsa bir takım kurduğumuz için o tarafı da idare epeyce yeterli dengelediği için mali manada oyuncularda zahmet olmadığı için başı da rahat oluyor, biz de daha hayli randıman alıyoruz. Fakat dediğim üzere geçen yılki arkadaşlar, bize epeyce katkı sağladı.”

Fotoğraf: Hüseyin Çağlar – Sözcü

LİDERİN İZİ BÜYÜK

Hatayspor Onursal Lideri Dr. Lütfü Savaş da bu başarıda en büyük hisse sahibi olan isimlerden biri. Büyükşehir Belediye Başkanlığı nazaranvini 2009’dan bu yana sürdüren Savaş, “Süper Lig’de iz bırakmak, kalıcı olmak istiyoruz. Medeniyetlerin buluştuğu Hatay’da Avrupa ekiplerini ağırlamak istiyoruz. Ligde her sene üst sıralar için oynayan bir kadro yaratmayı hedefliyoruz. Bunu başaracak irade, disiplin ve bilgi birikimine sahibiz” bildirisini verdi.