Guti’nin aklı Türkiye’de kaldı

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Efsanevi İspanyol futbolcu Guti Hernandez, teknik yöneticilik vazifesi için teklif aldığını ve kıymetlendirme etabında olduğunu söylemiş oldu. Guti, Türkiye’nin her vakit aklında olduğunu da kelamlarına ekledi.

Bir periyot Beşiktaş forması da giyen efsane isimlerden Guti Hernandez, açıklamalarda bulundu.

Barcelona ile Real Madrid içinde oynanan ElClasico’da ve Beşiktaş-Galatasaray derbisinde alanda olmayı epeyce istediğini kaydeden Guti, “Zamanı bir 15 sene geri çekip, yenidendan alanlarda bulunmak isterdim. Yalnızca ElClasico değil, rastgele bir Real Madrid maçında oynamak isterdim şu anda. Natürel ki Beşiktaş-Galatasaray maçında da alanda olmak isterdim. Çok hoş bir hatıram var. Beşiktaş bugün kendi alanında oynuyor lakin biz Galatasaray’ın alanında bir derbi galibiyeti kazanmıştık ve golü ben atmıştım. Hatırlıyorum hala. Burada da alanda olmak isterdim” dedi.

“TÜRKİYE HER VAKİT AKLIMDA VAR”

Guti Hernandez son olarak, “Antrenörlük mesleğinle ilgili ne planlıyorsun ve Türkiye’de vazife yapmayı düşünür müsün” sorusuna, “Aslında bir teklif var. Ocakta çalışmaya başlamam için bana bir teklif geldi. Ekibin ismini şu anda söyleyemiyorum. Türkiye her vakit aklımda var. bu biçimde bir teklif gelirse şüphesiz sıcak bakarım Türkiye’de bir kadro çalıştırmaya. Dediğim üzere, ocakta çalışmaya başlamam için bir teklif geldi, hala değerlendiriyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

“BEŞİKTAŞ HAK ETTİĞİ SONUÇLARI ALAMADI”

Beşiktaş’ın epey kuvvetli bir kadroya sahip olduğunu belirten Guti, “Ligde Beşiktaş şampiyon olabilir. Ekibi fazlaca kuvvetli. Maalesef Şampiyonlar Ligi’nde hak ettikleri sonuçları elde edemedi ancak oyun olarak âlâ. Ben takip ediyorum, seyrediyorum Şampiyonlar Ligi maçlarını. Savunmada birkaç kusur yaptıkları için istedikleri sonuçları elde edemedi” sözlerini kullandı.

Türkiye Harika Ligi’ndeki şampiyonluk yarışını kıymetlendiren Guti Hernandez, “Türkiye’de 4 büyük grup her vakit rekabetin ortasında oluyor. Lakin bence bu sene şampiyonluk için en şanslı kadro Beşiktaş. Trabzonspor epey kuvvetli bir kadro, Fenerbahçe de keza birebir biçimde. Lakin bence bu sene Beşiktaş şampiyon olabilir” diye konuştu.