Güzellikleriyle Tüm Dünyaya Nam Salan Latinlerden Kesinlikle hayatınıza Entegre Etmeniz Gereken Hoşluk Tüyoları

Derya

New member
Küçükken büyüklerimiz makyaj, cilt bakımı vs. yaparken imrenerek izlemeyen yoktur herbiçimde… Onları izlerken öğrendiklerimiz olsun, onların bize öğrettikleri olsun hepimiz büyüklerimizden birkaç hoşluk tüyosu öğrenmişizdir. Bugün de sizler için Latinlerin büyüklerinden öğrendiği hoşluk sırlarını derledik. İşte ayrıntılar… ????

Önerdiğimiz eserleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki temaslardan gelir elde edebilir’

Satın aldığınız eserlerde satıcılardan kaynaklanan problemlerden Onedio sorumlu değildir’

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ravenishak/l…

1. “Dominik Cumhuriyeti’ndeki birden fazla bayan üzere benim de saçlarım kıvırcık. Annem her hafta ya da iki haftada bir saçımıza maske yapıyordu.”

‘Yarım avokado, yarım muz, 2 yemek kaşığı saf sızma zeytinyağı, 2 yemek kaşığı mayonez ve bir adet yumurtadan oluşan bu maske saçınıza nem ve parlaklık kazandırıyor. O kadar hoş ki muhakkak tavsiye ederim!’

2. “Büyüklerime nazaran bir kesim aloe veranın çözemeyeceği cilt sorun yok. Bilhassa güneş yanığına, sivilcelere fazlaca uygun geliyor.”

‘Annem kardeşim ve benim için de bir sürü kocaman kocaman aloe vera çoğalttı.’

3. “Bu pek konuşulan bir şey değil lakin ailemdeki bayanların hiç biri ömürleri boyunca makyaj yapmamış.”

‘Her vakit doğal hoşluktan yanayken bununla birlikte daima epey hoş görünmeyi başarırlardı.’

4. “Babaannem bıyıklarına tüy dökücü krem sürüyordu ve harikulade işe yarıyordu.”

Tüy dökücü kremi denemek isterseniz buradalar.

5. “Büyükannem barbunyaları ezip hem yüzünü nemlendirmek tıpkı vakitte yüzüne peeling yapmak için kullanırdı. Biliyorum birinci başta hiç mantıklı gelmiyor ancak epeyce işe yarıyor.”

6. “Saçlarımın ipeksi ve sağlıklı görünmesi için muz, avokado ve saçıma yeterli gelecek birkaç şeyi daha karıştırıyorum, annemden öğrenmiştim.”

7. “Annem kumaştan bir modül şerit kesip uzun saçlarımın etrafına doluyordu ve ucunu bağlıyordu. Gece uyurken de rahatsız olmuyordum zira kumaş başımda tartı yapmıyordu.”

www.youtube.com

‘Isı yahut krem kullanmadan saçlarım sonraki gün hacimli dalgalara sahip oluyordu. Hala kullanıyorum, teşekkür ederim anne.’

Artık benzeri fikirle yapılmış ısısız saç şekillendiriciler var.

8. “Yanaklarım al al görünsün diye yanaklarımı mıncırırım.”

9. “Memleketimiz El Salvador, annem mısır nişastasını yağı güzelce emdiği için kuru şampuan olarak kullanırdı.”

‘O da gençliğinde kullanıyormuş bunu, ben de şimdilerde hala kullanmaya devam ediyorum.’

10. “Annem deniz kabuklarından bir krem yapardı ve yüzünü eşitlemesi, aydınlatması için her gece bunu yüzüne sürerdi.”

11. “Porto Rikolu babaannem bebek yağıyla aşk yaşıyordu… Her gece uyumadan evvel makyajını bebek yağıyla çıkarırdı, bunun cildini canlı tuttuğunu söylüyordu.”

Bebek yağı
her kedere deva.

12. “Saçlarınızı parlak görünmesi için papatya çayıyla yıkayın. Ayrıyeten yüzünüzü ve boynunuzu ne kadar erken yaşta nemlendirmeye başlarsanız o kadar âlâ.”

www.instagram.com

Papatya çaylarını burada sizin için derledim.

13. “Badem yağı hem ucuz hem dayanılmaz bir nemlendirici birebir vakitte kokusu çok hoş. Saçınıza ve tırnak tabanlarınıza ve bedeninize sürebilirsiniz, daha ne olsun…”

‘Annem her gece tırnaklarına sürüp o denli yatardı.’

Denemek isteyenler için badem yağlarını şuraya ekledim.