Google uzaktan eğitim çalışmalarını genişletiyor!

Mortician

Active member
Google uzaktan eğitim çalışmalarını genişletiyor!
Özellikle pandemi ile birlikte hayatlarımız büyük oranda değişti. Birden fazla insan meskenden çalışmaya başlarken, çocuklar için de bir daha uzaktan eğitim programları hayat bulmaya başladı. Google da bu vakitte Read Along uygulaması ile 5 yaş ve daha üstü çocuklar için hem eğitici tıpkı vakitte eğlendirici bir uygulama yayınlamıştı.

Read Along farklı okuma düzeylerinde öyküler içeriyor

Google, artık ise Read Along eğitim uygulamasının kapsamını genişletiyor. Read Along uygulamasının tarayıcı sürümünü tanıtan şirket, çocukların eğitimi için yeni bir formül daha sunmuş oldu. çabucak hemen beta kademesinde olan internet sitesi şu anda faal durumda.

Site, birkaç farklı okuma düzeyinde yüzlerce fotoğraflı kıssa içeriyor. Çocuklar bir kıssa seçtikten daha sonra, kıssayı okumaya başlarlar. Öyküyü okuyan çocuğu dinleyen uygulama ise yanlışsız okunan kelimelerei mavi renkle vurgularken, yanlış söylem edilen sözlerin altını kırmızıyla çiziyor. Altı çizili sözün üzerine tıklandığında ise sanal asistan Diya, sözün hakikat söylemini çocukla ile paylaşıyor.

Hikayeler İngilizce, Hintçe, Guceratça, Bengalce, Teluguca, Marathice, Tamilce, İspanyolca ve Portekizce lisanlarında mevcut. Google ayrıyeten Read Along’ın koleksiyonuna, bu yılın sonlarında hem tarayıcı birebir vakitte Android sürümlerinde sunulacak olan yeni öyküler ekledi. Bunlar içinde, çocuklara yönelik görüntü yaratıcıları USP Studios ve ChuChu TV içeriklerinin uyarlamaları ile eğitim şirketi Kutuki’nin alfabe ve fonetik kitapları yer alıyor.

Read Along’ın Android uygulaması, 2019’daki tanıtımından bu yana 30 milyondan fazla çocuğa ulaştı. İnternet tarayıcısına geçiş, çocuklara sadece daha fazla aygıt seçeneği sunmakla kalmayacak, bununla birlikte biroldukca kişinin daha büyük ekranlarda okumasını sağlayacak. Büyük ekranın bilhassa görme bozukluğu olan küçük öğrenciler için pek değerli olduğu belirtiliyor.

Google Read Along şu anda Chrome, Firefox ve Edge tarafınca destekleniyor. Safari ve başka internet tarayıcılarının da yakın vakitte desteklenmesi bekleniyor. Pekala siz Google ve Read Along eğitim uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.