Gomis tenkitlerine cevap verdi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Galatasaray eski İkinci Lideri Abdurrahim Albayrak, Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis ile gelen eleştirilerek yanıt verdi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün 2021 yılı Olağan Genel Konsey Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda gerçekleştiriliyor.

görüşmede konuşan Galatasaray eski İkinci Lideri Abdurrahim Albayrak, Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis’in dönem sonunda elde edilen şampiyonluğun akabinde maaşında güzelleştirme istediğini söyleyerek, o devirde yaşananları anlattı.

Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Divan Heyeti Üyesi Serhat Özalemdar’ın “Gomis konusunu bence bu biçimdeki idare hakikat yönetemedi. 7 ay santrforsuz oynadık. Gomis’e o parayı vermediniz, daha sonrasında yerini doldurmak için 50 milyon Euro harcadınız” biçimindeki tenkidine yanıt verdi.

“Galatasaray Kulübü’nü Gomis yönetemez” diyerek kelamlarına başlayan Abdurrahim Albayrak “Şampiyon olduk. Gomis’i hocamızın raporu olmadan göndermemiz mümkün değil. Denizlispor maçında penaltıyı nasıl laubali bir biçimde kullandığını açarsınız ve görürsünüz. Korner kullanırken su içmeye gidiyor. Bunlar yetmiyor daha sonra idare heyeti odasına geliyor. Bana ‘Ben Galatasaray’ı şampiyon ettim. En epeyce parayı ben alacağım, Feghouli alamaz’ diyor. Feghouli 3 milyon 850 bin Euro alıyor, ben 4 milyon istiyorum’ diyor. Bu kulüp, Adnan Polat periyodunda Türk parasını yere attığı vakit Kosecki’yi kapının önüne koydu. Gomis’e 750 bin Euro fark verseydik, 40 futbolcu sonraki gün kapıda olurdu. Derlerdi ki bizim hiç bir şeyimiz yok. Bunu Galatasaray Kulübü kabul edebilir mi, bunu yıllardır söylemek istemiyordum lakin artık bıçak kemiğe dayandı. Yapmayın Allah aşkına” diye konuştu.